32-zespołowe Klubowe Mistrzostwa Świata: w 2025 roku zostaną rozegrane w Stanach Zjednoczonych

Wyboru dokonano biorąc pod uwagę jakość infrastruktury i oferowanych usług, a także szersze cele strategiczne turnieju.

32-zespołowe Klubowe Mistrzostwa Świata, Infantino: „Kamień milowy dla globalizacji piłki nożnej”

Decyzja została również podjęta w oparciu o rolę Stanów Zjednoczonych jako sprawdzonego lidera w organizacji globalnych wydarzeń i dlatego, że pozwoli FIFA przekazać swego rodzaju pałeczkę do Mistrzostw Świata 2026, które odbędą się w USA, Kanadzie i Meksyku. FIFA będzie teraz musiała określić daty, miejsca i harmonogram meczów.

Prezydent FIFA Gianni Infantino wyjaśnił: „Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA 2025 będą szczytem elitarnej profesjonalnej piłki nożnej mężczyzn. Stany Zjednoczone są idealnym gospodarzem do rozpoczęcia tego nowego globalnego turnieju. Dzięki temu, że niektóre z najlepszych klubów na świecie już się zakwalifikowały, kibice z każdego kontynentu za dwa lata przybędą do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu, które sprawi, że piłka nożna stanie się prawdziwie globalna.”.

Potwierdzono miejsca: 12 miejsc dla UEFA, 6 dla Ameryki Południowej, 4 dla drużyn azjatyckich, afrykańskich i strefy Concacaf, jedno dla Oceanii i kraju organizującego.

Ceferin, Infantino, Erdogan, Bin Zayed e lo sceicco Mansour per City-Inter

Zobacz galerię

Ceferin, Infantino, Erdogan, Bin Zayed i Sheik Mansour dla City-Inter

Fifa, wiadomości o Mistrzostwach Świata 2030 i Mistrzostwach Świata 2026

Tymczasem w odniesieniu do Pucharu Świata 2030, który uświetni stulecie flagowego turnieju męskiej piłki nożnej, Rada FIFA postanowiła odroczyć formalne rozpoczęcie procesu przetargowego na gospodarza międzykontynentalnej imprezy. Jednocześnie zatwierdzono regulamin wstępnych rozgrywek Mistrzostw Świata FIFA 2026, które rozpoczną się we wrześniu 2023 roku: „Z 48 drużynami uczestniczącymi w następnych Mistrzostwach Świata FIFA, turniej będzie miał bezprecedensowy wpływ na światową piłkę nożną, zwłaszcza że więcej narodów będzie miało okazję zapewnić sobie miejsce na światowej scenie” – podsumował Infantino.

Mondiali 2030, l'Arabia Saudita ritira la candidatura

Guarda il video

Mondiali 2030, l’Arabia Saudita ritira la candidatura

© RIPRODUZIONE RISERVATA