2023 NFL Mock Draft: Patriots handlują w dół do nr 19 w nowych projekcjach Todda McShaya

2023 NFL Mock Draft: Patriots trade down to No. 19 in McShay’s new projections originally appeared on NBC Sports Boston

The New England Patriots are no strangers to trading down in the first round of the NFL Draft.

In fact, they’ve done it in two of the last three years.

The Patriots owned the No. 23 pick in the first round in 2020 and traded it to the Los Angeles Chargers for a second- and third-round pick. W 2022 roku posiadali pick nr 21 i przekazali go do Kansas City Chiefs za pick nr 29, gdzie trener Bill Belichick wybrał lewego obrońcę Cole’a Strange’a.

Mamy więc najnowszą historię, w której Patriots handlują z powrotem w 1. rundzie.

Raport: Patriots mieli 'obszerne’ przeddraftowe spotkania z dwoma gwiazdami Ohio State

Ekspert draftu ESPN Todd McShay opublikował we wtorek swój nowy 2023 NFL Mock Draft, a w nim Patriots handlują w dół z nr 14 na nr 19. New England wybiera Tennessee right tackle Darnell Wright z tym numerem 19.

Oto analiza McShaya dotycząca tego wyboru:

„Trent Brown kończy 30 lat w tym sezonie, Isaiah Wynn jest wciąż nienapisany, a Riley Reiff nie jest długoterminową poprawką na prawej stronie. I kiedy twój rozgrywający zamienia się w lidze-low 4.1 QBR, kiedy jest naciskany, można by pomyśleć, że uzyskanie mu trochę więcej ochrony będzie priorytetem. Więc wylądowanie Wrighta z numerem 19 po wymianie działa na wielu poziomach. Wright pozwolił tylko na jeden sack w zeszłym sezonie, po części dzięki jego świetnej równowadze i 6-foot-5, 333-pound frame. Pomógłby również wiosną running back Rhamondre Stevenson jako jeden z najlepszych blokerów w klasie. Rozważałem Boston College receiver Zay Flowers, ale podczas gdy pass-catcher jest potrzebą, right tackle jest większą.”

Wright grał fantastycznie na prawej obronie w drużynie Tennessee, która była pretendentem do tytułu narodowego przez większość ostatniego sezonu. Wygrał też zdecydowanie swój pojedynek z gwiazdą Alabamy, Wolem Andersonem, kiedy Ochotnicy zdenerwowali Crimson Tide w październiku.

Next Pats Podcast: Jeff Hafley wyjaśnia, dlaczego Zay Flowers będzie CRUSH IT w ofensywie Patriots | Listen & Follow | Watch on YouTube

W drugiej rundzie swojego mock draftu McShay przewiduje, że Patrioci wybiorą cornerbacka z Michigan, DJ Turnera.

Oto analiza McShaya dotycząca tego wyboru:

„Turner ma świetną kombinację szybkości i płynności. Przebiegł w zawrotnym tempie 4.26 w 40-yard dash (najszybszy na combine w tym roku), a do tego potrafi lustrować każdy ruch receiverów. Jonathan Jones ponownie podpisał kontrakt w Nowej Anglii, ale w secondary potrzeba więcej rozgrywających. Turner w ostatnich dwóch sezonach miał trzy przechwyty i 18 przechwytów.”

Wzmocnienie pozycji prawego obrońcy i cornerbacka w pierwszych dwóch rundach byłoby doskonałym początkiem draftu 2023 dla Patriots, zwłaszcza jeśli mogą zdobyć kolejny atut handlując w dół w 1 rundzie.

Może być kuszące, aby wziąć szeroki odbiornik w pierwszej rundzie, ale Patriots dodali JuJu Smith-Schuster i tight end Mike Gesicki w wolnej agencji. Weteran wideout Kendrick Bourne również powinien odgrywać większą rolę w ofensywie w przyszłym sezonie. Patriots wciąż mogą wybrać zawodnika z trzeciej lub jednej z trzech czwartych rund.