2023 NFL mock draft: Bears wymieniają nr 1 za gwiazdę, wzmacniając ofensywę

Schrock’s Bears Mock Draft 2.0: Poles gets star, bolsters offense originally appeared on NBC Sports Chicago

With the Kanas City Chiefs bathing in confetti after their 38-35 win in Super Bowl LVII, the NFL’s attention now turns to the offseason — one that will run through the Bears.

With almost $100 million in salary cap space and eight picks, including the No. 1 pick w drafcie NFL 2023, generalny menadżer Ryan Poles ma amunicję, by kształtować roster tak, jak uważa za stosowne.

Podczas gdy niektórzy zastanawiali się, czy Poles może szukać możliwości przehandlowania rozgrywającego Justina Fieldsa i wykorzystania top pick na wybranego przez siebie rozgrywającego, większość ligi spodziewa się, że Bears przehandlują pick nr 1 i wykorzystają zwrot, by budować wokół Fieldsa. To nie powinno być zaskoczeniem.

Sezon 2022 NFL jest w końcu w księgach, a teraz zaczyna się prawdziwa zabawa.

Oto mój drugi mock draft offseason, skupiający się na rundach 1-5. Wersja 3.0 będzie zawierała wszystkie siedem rund.

Uwaga: Symulator draftu ProFootballFocus akceptuje wszystkie transakcje

Runda 1 (nr 9) — Paris Johnson Jr., OT, Ohio State

Trade!

Panthers otrzymują: 2023 pierwszorundowy pick (nr 1 overall), 2024 trzeciorundowy pick

Bears otrzymują: Brian Burns, 2023 pierwszorundowy pick (nr 9 overall), 2023 drugorundowy pick (nr 39), 2024 pierwszorundowy pick

W moim pierwszym mock drafcie wziąłem nisko wiszący owoc. Handel z Indianapolis Colts wciąż wydaje się najlepszą opcją dla Bears, ale poszedłem inną drogą.

Rozmowa z byłym generalnym menadżerem NFL Thomasem Dimitroffem i Ericiem Eagerem z Sumer Sports podczas Super Bowl LVII’s Radio Row sprawiła, że ten pomysł pojawił się na mapie. Handel w dół do dziewiątki zabiera Bears z biegu po Jalena Cartera lub Willa Andersona. Ale dostają 24-letniego gwiazdora w Brian Burns, uzupełniają drugorundowy pick, który stracili w wymianie Chase’a Claypoola i wciąż dostają dodatkowy pierwszorundowy pick.

Z Burnsem sprawdzającym pole nr 1 edge rushera, Bears patrzą na drugą stronę linii, kiedy idą na zegarze z numerem 9.

Johnson ma rozmiar, siłę i atletyzm, aby być elitarnym tacklem w NFL. Po wczesnej grze na prawej obronie w Ohio State, Johnson przeszedł na lewą obronę w tym sezonie i wyglądał jak naturalny. W 14 meczach, Johnson oddał tylko 14 presji i tylko dwa sacki, według ProFootballFocus.

Jego ręce muszą się poprawić, ale draft Johnsona może pozwolić Niedźwiedziom na przesunięcie Braxtona Jonesa na prawego obrońcę, na pozycję, na której może być bardziej odpowiedni, aby znaleźć sukces.

Runda 2 (nr 39 via Carolina) — BJ Ojulari, EDGE, LSU

Nigdy nie można mieć zbyt wielu edge rusherów. Niedźwiedzie rozpoczynają sezon, w którym muszą dodać dwóch lub trzech napastników do swojej linii defensywnej.

Dodali już gwiazdę w postaci Burnsa, a teraz dostają atletycznego disruptora w postaci Ojulari, który w ciągu trzech sezonów w Clemson zanotował 127 presji.

Niedźwiedzie nie były w stanie wpłynąć na rozgrywającego w zeszłym sezonie. Burns i Ojulari powinni to szybko zmienić.

Runda 2 (nr 54 via Baltimore) — Jalin Hyatt, WR, Tennessee

Czy zdobywca nagrody Biletnikoffa nadal będzie tutaj pod koniec drugiej rundy?

Jego wybuchowa szybkość i umiejętności gry na piłce sprawiają, że jest on głównym kandydatem do podwyżki przed draftem, ale obecnie przewiduje się, że zostanie wybrany pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Być może Niedźwiedzie będą musiały wziąć go wcześniej, ale na razie będę go tutaj projektował.

Eksplozywność Hyatta będzie wymagała uwagi i może otworzyć przestrzeń dla Darnella Mooneya, Cole’a Kmeta i Chase’a Claypoola. Hyatt da Niedźwiedziom pionowego obrońcę, którego nie mieli w poprzednim sezonie.

Runda 3 (nr 64) — DeMarvion Overshown, LB, Texas

Jack Sanborn prawdopodobnie będzie wyjściowym środkowym linebackerem Niedźwiedzi w 2023 roku, ale poszukiwania długoterminowej odpowiedzi na WILL trwają.

Overshown był początkowo rekrutowany jako safety, ale po przybyciu do Austin przeszedł na linebackera. Jest agresywnym obrońcą z dużym rozmiarem, szybkością i atletyzmem. Ma naturalne umiejętności krycia dzięki swojemu doświadczeniu jako defensywny back. Jego długość i rozmiar pozwalają mu na dopasowanie się do tight endów, a jego szybkość pozwala mu na walkę z niektórymi slot receiverami.

Potrzebuje trochę pracy jako obrońca biegowy, ale jest jednym z najbardziej intrygujących defensywnych prospektów w klasie. Musi trafić do drużyny, która zoptymalizuje jego atletyzm poprzez ustawienie go w odpowiedniej pozycji, aby odniósł sukces. Matt Eberflus może być odpowiednim trenerem, który pomoże mu rozkwitnąć.

Runda 4 (nr 103) — Olu Oluwatimi, IOL, Michigan

W pierwszym mock drafcie Bears wybrali Oluwatimiego na tej pozycji i nie widzę powodu, żeby to się zmieniło.

Bears potrzebują głębi w linii ofensywnej. Podczas gdy prawdopodobne jest, że Lucas Patrick będzie wyjściowym centrem w 2023 roku, Bears nie mają długoterminowej odpowiedzi w środku linii. Sam Mustipher jest niezłym uzupełnieniem, ale nie jestem pewien, czy Bears chcą polegać na nim jako na swoim podstawowym centrze.

Oluwatimi jest czteroletnim starterem, który ma szansę stać się podstawowym centrem na poziomie NFL. Ma dobry balans i zwinność z szybkością, która pozwala mu wyjść na górne poziomy obrony.

Runda 4 (nr 134) — Kenny McIntosh, RB, Georgia

W wersji 1.0 wybrałem biegacza, ale obawiam się, że Roschon Johnson będzie już dawno nieobecny, gdy ten pick się skończy.

Nieważne.

McIntosh to świetny nabytek w czwartej rundzie. Ma dobrą mieszankę wzrostu, wagi i szybkości, a przy tym jest świetnym pass-catcherem z pola karnego.

Potrzebuje trochę pracy w pass protection, ale myślę, że ma potencjał, by być głównym backem w NFL. Będzie ładnie współgrał z Khalilem Herbertem.

Runda 5 (nr 137) — Eli Ricks, CB, Alabama

Kolejna powtórka z rundy 1.

Bears muszą dodać trochę głębi w secondary, a Ricks ma rozmiar, długość, instynkt i umiejętności gry w piłkę, aby być perełką w późniejszych rundach. Można mieć wątpliwości co do jego szybkości, ale w minionym sezonie oddał tylko sześć strzałów na 19 celów na 77 jardów.

Pachnie jak kradzież.

Kliknij tutaj, aby śledzić Under Center Podcast.

Pobierz

Pobierz MyTeams już dziś!