2023 NFL Draft needs: Jak każda drużyna z top 10 może podejść do swojego picku

Po dramatycznym Week 18, Chicago Bears posiadają pick nr 1 w NFL Draft 2023. To może mieć dramatyczny wpływ na pierwszą dziesiątkę. Czy Texans po spadku na drugie miejsce dzięki wygranej w finale sezonu zasadniczego nadal będą mieli upragnionego rozgrywającego? Jak Colts postąpią z nr 4?

To jedne z największych pytań nadchodzącego cyklu draftowego. Pierwsza osiemnastka jest już ustalona (reszta pierwszej rundy będzie zależna od playoffów), ale pierwsze kilka picków nada ton temu, co wydarzy się 27-29 kwietnia w Kansas City.

Oto spojrzenie na to, jak każda drużyna z pierwszej dziesiątki może podejść do draftu:

1. Chicago Bears

Bears mają pewną elastyczność. Ponieważ mają już potencjalnego franchise quarterbacka w osobie Justina Fieldsa, Chicago może handlować w dół z drużyną potrzebującą rozgrywającego, aby zabezpieczyć duży wybór w drafcie. Mogą też nie ruszać się z miejsca i wybrać jedną z defensywnych supergwiazd (Will Anderson z Alabamy lub Jalen Carter z Georgii), jeśli wydaje im się, że dany zawodnik nie będzie dostępny kilka miejsc niżej.

Ale draftowanie rozgrywającego nie może być całkowicie wykluczone. Podczas gdy generalny menadżer Bears Ryan Poles poparł Fieldsa jako rozgrywającego w 2023 roku podczas rozmowy z dziennikarzami we wtorek, powiedział również, że musiałby być „absolutnie zdmuchnięty”, aby wziąć signal-caller. Co więc, jeśli Bryce Young z Alabamy lub C.J. Stroud z Ohio State znajdą się w tej kategorii po ocenie przez Bears? Fields potencjalnie będący na trade-bloku drastycznie zmieniłby szczyt draftu.

2.Houston Texans

Generalny menadżer Nick Caserio z pewnością chciałby znaleźć swojego długoterminowego rozgrywającego. Davis Mills udowodnił, że nim nie jest po Year 2 struggles po zachęcającym rookie season. Najlepszym scenariuszem dla Teksańczyków jest zatrzymanie przez Bears topowego picku, by wziąć jakiegoś defensora, pozwalając Houston wybrać Younga lub Strouda. Prawdopodobnie jednak będą musieli wymienić się na najlepszego rozgrywającego.

3.Arizona Cardinals

Cardinals mogliby postawić na edge rushera (z Andersonem jako wyraźnym frontrunnerem), ponieważ J.J. Watt odszedł na emeryturę, a Zach Allen – inny kluczowy pass rusher – jest niezastrzeżonym wolnym agentem. Linia ofensywna to też mocna opcja, bo czterech z pięciu starterów z przodu to UFAs, ale ta grupa pozycji nie jest tak mocna w tym drafcie. Cardinals być może będą musieli zastąpić startującego cornerbacka Byrona Murphy’ego, który wiosną będzie wolnym agentem.

4. Indianapolis Colts

Po latach bandaży na pozycji rozgrywającego, Colts muszą wybrać kogoś, prawda? Mają top-10 pick po raz pierwszy od 2018 roku (Quenton Nelson, nr 6 overall) i top-5 pick po raz pierwszy od 2012 roku (Andrew Luck, nr 1 overall). Generalny menedżer Chris Ballard przyznał we wtorek, że spróbowałby przesunąć się do nr 1 ogólnego, gdyby był rozgrywający, w którym zespół był zakochany.

5. Seattle Seahawks (via Denver Broncos)

Zajęcie się wewnętrzną linią defensywną powinno być priorytetem nr 1 dla Seahawks, którzy w tym sezonie mieli trzecią najgorszą obronę przed bieganiem w NFL. Rozgrywający też może być na stole. Geno Smith miał jeden z najbardziej zaskakujących sezonów w historii NFL, ale nieco ochłonął na koniec sezonu regularnego w 2022 roku i być może warto przygotować sobie zastępstwo.

6. Detroit Lions (via Los Angeles Rams)

Lwy wydają się być poza rynkiem rozgrywających, z generalnym menadżerem Bradem Holmesem wspierającym Jareda Goffa. Szukajcie Detroit, aby zająć się swoją obroną, która poprawiła się pod koniec sezonu, ale nadal zmagała się z ogromnymi problemami. Największą słabością jest linia defensywna i defensywa. W zeszłym sezonie Lions mieli trzecią najgorszą pass defense i czwartą najgorszą run defense w NFL.

7. Las Vegas Raiders

Wydaje się, że Raiders zmierzają drogą weterana-rozgrywającego, z Derekiem Carrem, którego czas z franczyzą prawdopodobnie się skończył, a franczyza ma nadzieję na wykorzystanie talentu na innych pozycjach. Jeśli tak się stanie, to w Las Vegas trzeba będzie zająć się linią ofensywną i pozycją edge rushera. Outside linebacker Chandler Jones nie spełnił oczekiwań, jakie wiązano z jego wolną ręką w zeszłym sezonie.

8. Atlanta Falcons

Zakładając, że Falcons dadzą trzeciorundowemu pick’owi z 2022 roku Desmondowi Ridderowi więcej czasu w nadziei, że może być ich długoterminowym rozgrywającym (zaczął tylko cztery mecze jako debiutant), draftowanie pass rushera wydaje się najlepszą opcją. Atlanta miała w tym sezonie drugi najmniej sacków (21) i drugi najgorszy wskaźnik presji (22%) w lidze.

9. Carolina Panthers

Pantery potrzebują rozgrywającego. W 2022 roku zaczynali trzema różnymi signal-callerami (Baker Mayfield, Sam Darnold, P.J. Walker). Young i Stroud mogą być poza zasięgiem, ale być może Carolina jest w grze o Willa Levisa z Kentucky. Anthony Richardson z Florydy również powinien być na radarze.

10. Philadelphia Eagles (via New Orleans Saints)

Tak świetna jak była defensywa Eagles, będzie im ciężko utrzymać ją razem w offseason. Sześciu starterów będzie wolnymi agentami, trafiając na wszystkie trzy poziomy. Jeśli Philadelphia nie przehandluje tego picku w dół, powinna wziąć najlepszego dostępnego obrońcę, niezależnie od pozycji.

Ben Arthur jest reporterem AFC South dla FOX Sports. Wcześniej pracował dla The Tennessean/USA TODAY Network, gdzie przez półtora roku był beat writerem Titans. Pokrywał Seattle Seahawks dla SeattlePI.com przez trzy sezony (2018-20) przed przeniesieniem się do Tennessee. Możesz śledzić Bena na Twitterze pod adresem @benyarthur.

Top stories z FOX Sports:

FOLLOW Follow your favorites to personalize your FOX Sports experience

National Football League

National Football League

Houston Texans

Houston Texans

Chicago Bears

Chicago Bears


National Football League

Get more from National Football League Follow your favorites to get information about games, news and more