2023 National Signing Day Tracker: Rashada wybiera Arizona State, Harbor do SC

Jeden z najbardziej oczekiwanych dni sezonu futbolowego w college’u nadszedł, ponieważ National Signing Day jest oficjalnie w toku.

Oczekuje się, że wielu najlepszych kandydatów ogłosi swoją decyzję i podpisze się w środę. W tym pięciogwiazdkowy zawodnik Nyckoles Harbor, który ogłosił swoje zaangażowanie w South Carolina wcześniej w tym dniu.

Podczas gdy wielu z najlepszych rekrutów w całym kraju podpisało swoje krajowe listy intencyjne podczas wczesnego okresu podpisywania, nadal istnieje wiele fajerwerków oczekiwanych od wczesnych godzin porannych w środę do późnego wieczora na Zachodnim Wybrzeżu.

W międzyczasie, nadrobić zaległości w grudniu dzień podpisywania z naszym pełnym trackerem, jak również, kto wygrał duże lub stracił.

Mamy cię pokryte z wszystkich największych wiadomości i aktualizacji przez National Signing Day.

Kto złożył podpis:

Cormani McClain, CB, Colorado

247Sports Composite Ranking: 13

Dlaczego to ma znaczenie: McClain uczynił to oficjalnie w środę, podpisując z Colorado po tym jak przeniósł swoje zobowiązanie z Miami do CU po styczniowej wizycie w Boulder. Pięciogwiazdkowy cornerback z Lakeland na Florydzie jest najwyżej notowanym rekrutem w pierwszej klasie Deiona Sandersa jako głównego trenera Buffaloes. McClain będzie współpracował z byłym pięciogwiazdkowym cornerbackiem Travisem Hunterem, który w grudniu ogłosił, że zamierza dołączyć do Sandersa i przenieść się z Jackson State do Colorado.

Nyckoles Harbor, ATH, South Carolina

247Sports Composite Ranking: 19

Dlaczego to ma znaczenie: Harbor był jednym z najlepszych niezaangażowanych prospektów w środę, z South Carolina i Oregonem uważanym za faworytów. W końcu Gamecocks udało się wygrać, gdyż Harbor ogłosił swoje zobowiązanie wobec Shane Beamera i South Carolina podczas ceremonii w Archbishop High School. 6-foot-5, 225 funtowy tight end/edge rusher jest również gwiazdą toru i pola i jednym z najlepszych sprinterów w kraju.

Rodrick Pleasant, CB, Oregon

247Sports Composite Ranking: 91

Dlaczego to ma znaczenie: Główny trener Oregonu Dan Lanning wygrał kolejną gorącą bitwę rekrutacyjną o najlepszego defensora na podwórku rywala. Pleasant, urodzony w południowej Kalifornii, swoją decyzją odrzucił UCLA i USC – dwóch innych finalistów w jego rekrutacji. 5-foot-11, 180-pound Pleasant, który jest uważany za jednego z najszybszych graczy w kraju, dołącza do kolegów czterech gwiazdek cornerbacków Cole Martin i Daylen Austin w grupie 2023 defensive backs w Eugene.

Walker Lyons, TE, USC

247Sports Composite Ranking: 123

Dlaczego to ma znaczenie: Czterogwiazdkowy tight end, który był wcześniej związany ze Stanford, Lyons wycofał się z tego zobowiązania pod koniec listopada i podpisał kontrakt z Lincolnem Rileyem i Trojanami w środę. 6-foot-4, 230-pound prospect jest czterogwiazdkowym rekrutem i nr 5 w rankingu tight end w kraju. Obietnica Lyonsa daje Trojanom kolejnego wysoko ocenianego pass-catchera w klasie 2023, dołączając do pięciogwiazdkowych WR Zachariah Branch i Makai Lemon.

Shamar Easter, TE, Arkansas

247Sports Composite Ranking: 184

Dlaczego to ma znaczenie: Sam Pittman i sztab trenerski Razorbacks zabezpieczyli swój najważniejszy cel w środę, gdy Easter potwierdził swoje zobowiązanie wobec Arkansas. 6-foot-5, 225-pound in-state prospect ogłosił swoje wstępne zobowiązanie do Razorbacks w sierpniu, ale opóźnił podpisanie swojego narodowego listu intencyjnego. Z Easterem na pokładzie, Razorbacks zabezpieczają jeden z najbardziej utalentowanych kandydatów na tight enda w klasie, sklasyfikowany jako nr 10 TE w klasie 2023 i najlepszy gracz w stanie Arkansas, według rankingu 247Sports. Ma wyjątkowe rozmiary, długość i atletyzm, co powinno sprawić, że będzie problemem matchupowym dla obrony przeciwników.

Mikal Harrison-Pilot, ATH, Houston

247Sports Composite Ranking: 196

Dlaczego to ma znaczenie: Cougars rozpoczęli dzień z ogromnym podpisem, jako że Harrison-Pilot, nr 7 w rankingu zawodników w klasie 2023, podpisał swój narodowy list intencyjny. 6-foot, 190-funtowy prospekt w stanie słownie zobowiązał się do Cougars 7 stycznia podczas All-American Bowl i uczynił to oficjalnie w środę. Harrison-Pilot jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w klasie Dany Holgorsena na rok 2023 i oczekuje się, że będzie grał w Cougars na pozycji wide receivera.

Taeshaun Lyons, WR, Washington

247Sports Composite Ranking: 225

Dlaczego to ma znaczenie: Utalentowany pokój wide receiverów Waszyngtonu dostał kolejny duży impuls w środę, gdy Lyons oficjalnie podpisał kontrakt z Huskies. Czterogwiazdkowy zawodnik z Heyward w Kalifornii jest nr 34 w rankingu szerokiego odbiornika w klasie 2023, według 247Sports composite rankings. Zobowiązał się do Kalen DeBoer i Huskies z powrotem w grudniu i uczynił to oficjalnie w środę. Washington ma obecnie siedmiu czterogwiazdkowych kandydatów w swojej klasie rekrutacyjnej na rok 2023.

Chimdy Onoh, OL, Penn State

247Sports Composite Ranking: 257

Dlaczego to ma znaczenie: Onoh był późnym rozkwitem, początkowo zaangażowany w Old Dominion (jedyną szkołę FBS, która złożyła mu ofertę) przed zalewem ofert Power 5 pod koniec jego ostatniego sezonu. Onoh otrzymał oferty z Nebraski, Colorado, Syracuse, Ole Miss i Michigan State, oprócz Penn State, i wziął oficjalne wizyty w trzech ostatnich szkołach przed podpisaniem umowy z Nittany Lions w środę. 6-foot-5, 270-pound Onoh staje się czwartym czterogwiazdkowym liniowym w klasie Jamesa Franklina w 2023 roku.

Andrew Harris, LB, UCF

247Sports Composite Ranking: 305

Dlaczego to ma znaczenie: Harris był związany z UCF przez kilka miesięcy, zanim zrezygnował w grudniu, ale czterogwiazdkowy linebacker z Altamonte Springs (FL.) Lake Brantley ostatecznie zdecydował się pozostać blisko domu. 6-foot-1, 200-pound Harris dołącza do kolegów z defensywy John Walker i Isaiah Nixon na szczycie klasy Golden Knights w 2023 roku. Jego brat bliźniak, Michael, nie dołączy do niego w Orlando, ponieważ Michael podpisał w środę kontrakt z Maryland.

Caden Jones, OL, Florida

247Sports Composite Ranking: 362

Dlaczego to ma znaczenie: Jones, czterogwiazdkowy ofensywny obrońca z Nowego Orleanu, ogłosił swoje zaangażowanie w Gators 7 stycznia podczas All-American Bowl. W środę złożył oficjalne zobowiązanie, podpisując krajowy list intencyjny, aby dołączyć do klasy Billy’ego Napiera w 2023 roku, która plasuje się w pierwszej piętnastce w kraju, według 247Sports.com. Jones jest masywnym ofensywnym tacklem, mierzącym 6 stóp i 329 funtów. Odbył oficjalne wizyty zarówno w Houston jak i Texas A&M zanim ogłosił swoje zaangażowanie w Gators.

Ja’Kobi Lane, WR, USC

247Sports Composite Ranking: 387

Dlaczego to ma znaczenie: Rekrutacja Lane’a zakończyła się w środę, kiedy oficjalnie przyłożył pióro do papieru i podpisał kontrakt z Trojanami. Czterogwiazdkowy zawodnik z Mesa (Ariz.) Red Mountain High School zobowiązał się werbalnie do USC w sierpniu, po tym jak powszechnie oczekiwano, że zobowiąże się do współpracy z Oregonem i ówczesnym koordynatorem ofensywy Kaczek Kennym Dillinghamem. Lane opóźnił swoją oficjalną wizytę w USC w grudniu, po tym jak Dillingham, nowo zatrudniony jako główny trener w pobliskim Arizona State, zrobił kolejny duży nacisk na odbiornik. Lane ostatecznie zdecydował się pozostać z Lincolnem Rileyem i Trojanami. Niewysoki, mierzący 6 stóp i 175 funtów pass-catcher powinien być mile widzianym dodatkiem do drużyny USC.

Michael Harris, LB, Maryland

247Sports Composite Ranking: 388

Dlaczego to ma znaczenie: Harris, podobnie jak jego brat bliźniak Andrew, jest czterogwiazdkowym linebackerem z Altamonte Springs (FL.) Lake Brantley i w pewnym momencie był oddany do UCF. W przeciwieństwie do swojego brata, Michael Harris ostatecznie zdecydował się na grę w piłkę nożną poza stanem, podpisując w środę kontrakt z Maryland. 6-foot-1, 190-pound Harris jest szybkim, szczupłym atletą, który może wykorzystać swoją wybuchowość do pokrycia dużych połaci pola.

Kto się zaangażował:

Jaden Rashada, QB, Arizona State

247Sports Composite Ranking: 82

Dlaczego to ma znaczenie: Były zawodnik z Florydy został zwolniony ze swojego narodowego listu intencyjnego w zeszłym miesiącu i ogłosił swoje zaangażowanie w Kenny’ego Dillinghama i Sun Devils w środę. Rashada jest nr 7 w rankingu QB w klasie 2023 i jest teraz najwyższym zobowiązaniem Arizona State. TCU również było w kręgu zainteresowań Rashady, ale ostatecznie czterogwiazdkowy QB zdecydował się na ASU, gdzie jego ojciec, Harlen, również grał.

Kendrick Gilbert, DL, Kentucky

247Sports Composite Ranking: 381

Dlaczego to ma znaczenie: Gilbert staje się jednym z najwyżej ocenianych rekrutów w klasie Marka Stoopsa w 2023 roku, a jego dodanie jest po części zasługą jednego z najbardziej znienawidzonych rywali Kentucky. 6-foot-5, 250-pound four-star był długoletnim zobowiązaniem Purdue, zanim Boilermakers head coach Jeff Brohm odszedł, aby podjąć tę samą pracę w Louisville w grudniu. Odejście trenera Brohma dało Kentucky szansę na pozyskanie Gilberta, pochodzącego z Indianapolis.

Więcej o College Football:

Najważniejsze historie z FOX Sports:


College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej