2023 National Signing Day Tracker: Arch Manning do Texasu, Malachi Nelson do USC

Jeden z najdzikszych tygodni w futbolu uczelnianym jest już za nami, jako że okres wczesnego podpisywania kontraktów na rok 2023 rozpoczyna się w środę i trwa do piątku.

Byliśmy już świadkami wielu zmian zobowiązań i znaczących ruchów na portalu transferowym, ale środowy dzień podpisywania umów to moment, w którym robi się naprawdę ciekawie, ponieważ kandydaci ze szkół średnich deklarują swoje wybory.

Podczas gdy garstka rekrutów poczeka z ogłoszeniem w tradycyjnym lutowym oknie, wczesny okres podpisywania umów jest miejscem, w którym dzieje się większość akcji i który często prowadzi do fajerwerków od wczesnych godzin środowego poranka do późnego wieczora na Zachodnim Wybrzeżu.

Sprawdzajcie tę historię, ponieważ będzie ona aktualizowana o każde większe podpisanie, gdy tylko do niego dojdzie.

Najlepsze podpisy:

Arch Manning, QB, Texas

Dlaczego to ma znaczenie: Największa ryba z nich wszystkich w klasie 2023 zachowała prostotę. Kolejne pokolenie dynastii rozgrywających Manningów – wnuk i imiennik Archiego Manninga, bratanek Eli’ego i Peytona – werbalnie związał się z Longhorns latem ubiegłego roku, używając jedynego tweeta ze swojego konta na Twitterze.

Pomimo tego, że Manning był mocno ścigany przez Alabamę i Georgię, zamknął swoją rekrutację po swoim zobowiązaniu z 23 czerwca i podpisał z Texasem w poniedziałek wczesnym rankiem. Talent ramienia Manninga jest uważany za równy z jego legendarnymi wujkami, co czyni go najlepszym rekrutem w klasie 2023 i jednym z największych zwycięstw rekrutacyjnych w karierze trenera Steve’a Sarkisiana.

Nicholaus Iamaleava, QB, Tennessee

Dlaczego to ma znaczenie: Iamaleva zaangażował się w Josha Heupela przed przełomowym sezonem Tennessee w 2022 roku i pozostał twardy w swoim zobowiązaniu, gdy ofensywa Heupela rozkwitła w Knoxville i zamieniła Volunteers w drużynę z pierwszej dziesiątki przez większą część sezonu. Z urzędującym rozgrywającym Hendonem Hookerem, który nie kwalifikuje się do gry i zmierza do draftu NFL, pięciogwiazdkowy zawodnik może natychmiast rywalizować o pracę w Tennessee.

Brandon Inniss, Carnell Tate i Noah Rogers, WRs, Ohio State

Dlaczego to ma znaczenie: Trener Buckeyes Brian Hartline kontynuuje swój rekord jako jeden z najbardziej płodnych rekrutów w kraju. Inniss jest uważany za jednego z najbardziej gotowych do gry w piłkę nożną zawodników w całej klasie 2023, gotowych do rozpoczęcia swojej podróży, aby stać się następnym wielkim rozgrywającym Ohio State już pierwszego dnia. Rogers jest oceniany jako czterogwiazdkowy lub pięciogwiazdkowy, w zależności od tego, na który serwis rekrutacyjny spojrzysz, zbierając pochwały za swoją zdolność do wykonywania spornych przechwytów.

Caleb Downs, CB, Justice Haynes, RB i Keon Keeley, EDGE, Alabama

Dlaczego to ma znaczenie: Tyle o końcu dynastii Nicka Sabana. Alabama może przegapić College Football Playoff w tym sezonie, ale rekrutacja jest jak zwykle w Tuscaloosa, z Crimson Tide flexing ich sprawność z nr 1 klasy rekrutacji w kraju po raz kolejny. Downs i Keeley są bliźniaczymi klejnotami klasy 2023 po defensywnej stronie piłki, jako konsensusowe pięciogwiazdkowe oceny najlepszych perspektyw w kraju na swoich pozycjach.

Jackson Arnold, QB, Oklahoma

Dlaczego to ma znaczenie: Po ciężkim pierwszym sezonie w Norman, trener Sooners Brent Venables i koordynator ofensywy Jeff Lebby odnieśli bardzo potrzebne zwycięstwo na ścieżce rekrutacyjnej z najlepszym rozgrywającym i 10 najlepszym prospektem na 2023 rok.

Malachi Nelson, QB, Makai Lemon, WR i Zachariah Branch, WR, USC

Dlaczego to ma znaczenie: Lincoln Riley ma następcę Caleba Williamsa na pozycji rozgrywającego, a także dodaje do pokoju szerokiego odbiorcy w centrum Los Angeles trzy pięciogwiazdkowe talenty. Branch, konsensusowy najlepszy odbiornik w klasie 2023, jest krewnym Raiders Hall of Fame odbiornika Cliffa Brancha, a oceniający porównują jego błyskawiczną szybkość do innej wielkiej gwiazdy NFL – Tyreek Hill. Nelson i Lemon wynieśli Los Alamitos High School na nowe wyżyny na najwyższym poziomie kalifornijskiego prep footballu w 2022 roku. Koledzy z drużyny obaj początkowo zobowiązali się do Rileya w Oklahomie w 2021 roku i podążyli za nim do Trojanów wkrótce po jego zatrudnieniu w USC. Talent ramienia Nelsona i zdolność rozgrywającego Lemona są uważane za jedne z najlepszych w kraju.

Kadyn Proctor, OT, Alabama

Dlaczego to ma znaczenie: Nick Saban robi to ponownie. Było już kilka głośnych flipów w okresie poprzedzającym early signing day, ale Proctor jest ogromny, zarówno pod względem fizycznym (jest notowany na 6-foot-7 i 330 funtów), jak i pod względem jego profilu jako konsensusu pięciogwiazdkowego prospektu z Pleasant Hill, Iowa, który był zaangażowany w jego rodzinnym stanie Hawkeyes przez miesiące przed późnym flipem do Crimson Tide.

A.J. Harris, CB i Joenel Aguero, S, Georgia

Dlaczego to ma znaczenie: Kirby Smart jest zajęty na ścieżce rekrutacyjnej, jako że obrońcy tytułu i nr 1 w tym sezonie College Football Playoff przygotowują się do powtórzenia oferty. Zarówno Harris, z Alabamy, jak i Aguero, z Massachusetts, są uważani za top-50 ogólnych perspektyw. Jeśli Smart musi pokazać im, co może zrobić dla Georgii defensor spoza stanu, może po prostu przewinąć highlight pochodzącej z Arizony Kelee Ringo’s pick-six Bryce’a Younga, aby przypieczętować mistrzostwo kraju w 2021 roku.

Rueben Owens, RB, Texas A&M

Dlaczego to ma znaczenie: Wicher Aggies w 2022 roku jest dobrze udokumentowany w tym momencie, nagrywając jedną z najwyżej ocenianych klas rekrutacyjnych w historii i zarabiając przedsezonową pozycję top-10 tylko po to, aby dołować i przegapić kwalifikowalność do gry w misce, ponieważ pojawiły się niezliczone problemy na polu i poza nim. Ale Jimbo Fisher wciąż pracuje nad złożeniem solidnej klasy rekrutacyjnej 2023, z Owensem, dynamicznym biegaczem z Lone Star State, prowadzącym szarżę po ofensywnej stronie piłki.

Adepoju Adebawore, EDGE, Oklahoma

Dlaczego to ma znaczenie: Obrona Oklahomy zmagała się w pierwszym roku Brenta Venablesa jako głównego trenera, ale Venables był wciąż uważany za jednego z najlepszych koordynatorów defensywnych w sporcie przez lata, zanim przejął stery w Norman po odejściu Lincolna Rileya. Adebawore, pięciogwiazdkowy zawodnik z Kansas City w stanie Missouri, może być ogromnym wsparciem dla Venablesa w próbie przywrócenia obrony Sooners do formy.

Sampson Okunloa, OL, Miami

Dlaczego to ma znaczenie: Trener Miami Mario Cristobal jest uważany za jednego z najlepszych rekrutów w sporcie i zebrał klasę w swoim pierwszym pełnym cyklu po powrocie do domu w swojej alma mater, z Okunloa na czele. Jednak cornerback i top-5 overall prospect Cormani McClain nie zdecydował się na podpisanie kontraktu z Hurricanes w środę, a Florida, Alabama i Colorado podobno zaangażowały się w pozyskanie zobowiązania Miami.

Anthony Hill, LB, Texas

Dlaczego to ma znaczenie: Hill miał być kluczową częścią klasy Texas A&M w 2023 roku, ale Longhorns byli w stanie przerzucić pięciogwiazdkowego zawodnika od swojego długoletniego rywala w stanie.

Johntay Cook II, WR, Texas

Dlaczego to ma znaczenie: Cook to szczupły, rosły receiver, który zbierał pochwały za swoją technikę i umiejętności łapania piłki. Może dostać szansę na pokazanie tego podczas łapania podań od Archa Manninga.

Christopher Vizzina, QB, Peter Woods, DL i Vic Burley, DL, Clemson

Dlaczego to ma znaczenie: Clemson odbiło się od słabego roku, wygrywając ACC, ale nie dostało się do College Football Playoff drugi sezon z rzędu. Dobrą wiadomością dla Dabo Swinney & Co. jest to, że mają jedną z najlepszych klas linii defensywnej w kraju w 2023 roku i dodali trochę głębi rozgrywającego za Cade’a Klubnika w Vizzinie, a także transfer Arizona State Paul Tyson, który również popełnił w środę.

Malachi Coleman, WR/DB, Nebraska

Perspektywa Lincoln (Nebraska) High School zobowiązała się, a następnie zdekomunizowała z Nebraski po tym, jak Huskers zatrudnili głównego trenera Matta Rhule. Jednak Rhule i Nebraska byli w stanie powstrzymać późny nacisk ze strony długoletniego rywala Colorado pod wodzą Deiona Sandersa – który próbował sprzedać Colemana na wypełnianiu roli podobnej do tej, jaką w zeszłym sezonie pełnił Travis Hunter w Jackson State – i zatrzymać Colemana w domu, przynajmniej na najbliższą przyszłość.

Austin Novosad, QB, Peyton Bowen, S, Daylen Austin, CB i Matayo Uiagalelei, EDGE, Oregon

Dlaczego to ma znaczenie: Oregon otrzymał cios na początku tygodnia, kiedy pięciogwiazdkowy rozgrywający i top-10 prospekt Dante Moore przeniósł swoje zobowiązanie do UCLA i byłego trenera Ducks, Chipa Kelly’ego. Jednak trener Dan Lanning i jego sztab odbili się od dna, siejąc spustoszenie w całym krajobrazie dnia podpisania umowy.

Od wczesnego poniedziałkowego poranka, Oregon przerzucił Novosada z Baylor (dzięki jego relacji z nowym koordynatorem ofensywy Ducks, Willem Steinem), przerzucił Bowena (długoletniego obrońcę Notre Dame i pięciogwiazdkowego defensora z Teksasu), przerzucił Austina (czterogwiazdkowego byłego zawodnika LSU), i wyciągnął szok podpisując pięciogwiazdkowego południowo-kalifornijskiego edge rushera Uiagalelei po tym, jak USC i Ohio State wydawały się być liderami jego zaangażowania przez cały sezon 2022.

Dylan Edwards, RB, Colorado

Dlaczego to ma znaczenie: Jak na razie jest to największy splash Deiona Sandersa od czasu przybycia do Boulder. Czterogwiazdkowy running back i gracz roku w szkole średniej w Kansas był również długoletnim zobowiązaniem Notre Dame, zanim przeniósł się do Kolorado wkrótce po przybyciu „Trenera Prime”

Kenny Minchey, QB i Jeremiyah Love, RB, Notre Dame

Dlaczego to ma znaczenie: Pomimo utraty kilku kluczowych talentów – w tym najlepszego kandydata Peytona Bowena – w wyniku późnych flipów, Marcus Freeman wciąż ma kilku „difference-makers”, którzy przyjadą do South Bend. Love to kandydat z pierwszej setki, który był bardzo poszukiwany, zanim oddał się w ręce trenera Delanda McCullougha i koordynatora ofensywy Tommy’ego Reesa.

Karmello English, WR, Michigan

Dlaczego to ma znaczenie: English, który oddał się w poniedziałek, jest jednym z najlepszych kandydatów na rozgrywającego, jakich Wolverines podpisali w ostatnich latach. Początkowo był związany z Auburn, ale zrezygnował we wrześniu, po tym jak Tygrysy zaczęły walczyć w pierwszym sezonie, a Michigan kontynuowało pogoń za gwiazdą Phenix City (Alabama) Central High School.

Dylan Lonergan i Eli Holstein, QBs, Alabama

Dlaczego to ma znaczenie: Crimson Tide mocno zabiegali o nr. 1 ogólnego naboru Arch Manning, i choć Nick Saban przegrał tę bitwę rekrutacyjną z byłym koordynatorem ofensywy Alabamy Steve’em Sarkisianem, to wciąż dodaje parę dobrze ocenianych czterogwiazdkowych rozgrywających. Saban ma nadzieję na zbudowanie bardziej wszechstronnego rosteru po tym, jak Alabama nie zdobyła mistrzostwa kraju w poprzednim sezonie.

Jason Moore, DL i Calvin Sampson-Hunt, CB, Ohio State

Dlaczego to ma znaczenie: Obrona Ohio State otrzymała mnóstwo krytyki w ciągu ostatnich dwóch sezonów, ale ci dwaj najlepsi zawodnicy mogą pomóc koordynatorowi defensywy Jimowi Knowlesowi wrócić na właściwe tory. Dodanie Moore’a i Sampsona-Hunta jest wielkim powodem, dla którego Buckeyes mają najlepszą klasę 2023.

Tony Mitchell, S, Alabama

Dlaczego to ma znaczenie: Rywale z SEC, Texas A&M i Auburn, podobno zrobili późne naciski, aby zmienić Mitchella, ale produkt szkoły średniej w Alabamie zdecydował się pozostać oddany Crimson Tide. Mitchell, będący w top 100 rekrutów, jest dużą częścią klasy rekrutacyjnej Alabamy nr 1 w 2023 roku.

Samuel M’Pemba, EDGE, Raylen Wilson, LB, Troy Bowles, LB, Gabriel Harris, EDGE, Georgia

Dlaczego to ma znaczenie: Od czasów, gdy był koordynatorem defensywy Alabamy, Kirby Smart ma długą historię podpisywania kontraktów z najlepszymi defensywnymi talentami ze stanu Floryda. Trener Georgii zrobił to ponownie z kwartetem najlepszych 100 rekrutów ze Słonecznego Stanu, którzy pomogą wzmocnić defensywę mistrzów kraju.

Shelton Sampson Jr, WR, i Dashawn Womack, EDGE, LSU

Dlaczego to ma znaczenie: Po imponującym pierwszym roku pracy jako główny trener LSU, Brian Kelly sprowadzi do siebie załadowaną klasę rekrutacyjną z 2023 roku. Womack, nr 3 w rankingu 247Sports.com, ma pomóc w wzmocnieniu pass rushu Tygrysów. Sampson, który pochodzi z Baton Rouge, jest utalentowanym rozgrywającym i prospektem z pierwszej pięćdziesiątki. Obaj podpisali w środę kontrakt z LSU.

Hykeem Williams, WR, Florida State

Dlaczego to ma znaczenie: Jeden z największych nabytków Mike’a Norvella w czasie prowadzenia Seminoles, Williams jest uważany zarówno za najlepszego odbiorcę, jak i najlepszego gracza w bogatym w talenty stanie Floryda.

Anthony Hill, LB, Cedric Baxter Jr., RB, Derek Williams, S, Malik Muhammad, CB, Texas

Dlaczego to ma znaczenie: Arch Manning jest historią klasy Longhornów w 2023 roku, ale nie należy przespać żadnego z tych dobrze ocenianych zawodników. Hill i Baxter są pięcioma gwiazdami i uważani są za jednych z najlepszych w kraju na swoich pozycjach, podczas gdy Williams i Muhammad są wysoko notowani przez każdy większy serwis rekrutacyjny.

Dante Moore, QB, UCLA

Dlaczego to ma znaczenie: Moore był długoletnim kandydatem Oregonu, ale kiedy koordynator ofensywy Ducks i główny rekruter Moore’a Kenny Dillingham odszedł, aby zostać głównym trenerem w Arizona State, otworzyło to drzwi dla Chipa Kelly’ego i Bruinsów, aby wykonać jeden z najbardziej zaskakujących ruchów w nowoczesnej historii rekrutacji. Pięciogwiazdkowy zawodnik pochodzący z Michigan i będący w pierwszej piątce rozgrywających w klasie 2023 powiedział dziennikarzom, że zbliżający się skok UCLA do Big Ten w 2024 roku był czynnikiem wpływającym na jego decyzję.

Qua Russaw, LB i James Smith, DL, Alabama

Dlaczego to ma znaczenie: Dwóch konsensusowych pięciogwiazdkowych kolegów z liceum i top-25 prospektów z Montgomery w Alabamie odbyło razem kilka wizyt w różnych szkołach i było uważanych za pakiet. Ten pakiet okazał się być wczesnym prezentem świątecznym dla Nicka Sabana i Crimson Tide, jako że Russaw i Smith podpisali w środę razem z Alabamą.

Adam Hopkins, WR, Colorado

Dlaczego to ma znaczenie: Przyjmujący z Georgii jest drugim czterogwiazdkowym podpisem Deiona Sandersa w Colorado, dołączając do Dylana Edwardsa. Hopkins był wcześniej związany z Auburn, ale 1 grudnia zrezygnował z gry w barwach Tygrysów.

Francis Mauigoa, OL, Miami

Dlaczego to ma znaczenie: To ma sens, że najlepszy ofensywny lineman w kraju będzie również (jak na razie) klejnotem w koronie pierwszej pełnej klasy rekrutacyjnej Mario Cristobala w Miami. Starszy brat zawodnika z Hawajów, były linebacker z Washington State Francisco Mauigoa, również podobno przenosi się do Hurricanes.

Jaden Rashada, QB, Florida

Dlaczego to ma znaczenie: Gators mieli pracowity miesiąc grudzień jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego. Starter Anthony Richardson ogłosił, że odchodzi do 2023 NFL Draft na początku tego miesiąca, a Gators od razu zabrali się do pracy, zabezpieczając niedawne zobowiązanie od transferu z Wisconsin Grahama Mertza. Teraz, pokój QB Gators dostaje ogromny impuls poprzez dodanie Rashada, nr 7-ranked QB prospect w klasie 2023.

Jurrion Dickey, WR, Oregon

Dlaczego to ma znaczenie: Niesamowity dzień Oregonu trwał do późnego wieczora, kiedy Dickey oficjalnie podpisał z Ducks. Pięciogwiazdkowy szeroki odbiornik z Kalifornii jest numerem 13 w klasie 2023, według 247Sports.com. Dołącza on do bogatej klasy Oregonu, która obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce w kraju.

Co musisz wiedzieć

  • Kto jest w portalu transferowym, a kto już znalazł nowy dom? Z nowym portalem transferowym, który został oficjalnie otwarty 5 grudnia, śledzimy wszystkie największe nazwiska, w tym najlepszego rekrutowanego w 2022 roku Travisa Huntera opuszczającego Jackson State krótko po tym jak Deion Sanders opuścił program. (Sprawdź nasz portal transferowy tracker.)
  • To była karuzela trenerska w 2022 roku, którą w dużej mierze można podsumować jako szok i zdziwienie. Od Luke’a Fickella, przez Toma Hermana, po Deiona Sandersa – jak potoczą się losy każdego z 24 nowych trenerów w FBS w tym cyklu? (Przeczytaj nasze oceny dla każdego trenera zatrudnionego w cyklu 2022.)
  • Nacisk na to, że zawodnicy muszą na wszystko zapracować jest na czele filozofii rekrutacji Deiona Sandersa. W ostatnim odcinku „Club Shay Shay”, nakreślił on Shannonowi Sharpe’owi swoje boiska rekrutacyjne dla 17- i 18-letnich prospektów i dlaczego udało mu się odnieść tak duży sukces. „Nie dam ci nic i nie będę ci niczego obiecywał” – powiedział Sanders. (Przeczytaj komentarze Sandersa na temat jego czasu jako trenera w college’u.)

College Football

Więcej z College Football Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o grach, wiadomościach i nie tylko