2023 Fantasy Baseball Second Base Preview: Rankingi Top-12, sleepery i strategia pozycji

Dalton Del Don

Yahoo Fantasy zapewnia tonę elastyczności, jeśli chodzi o kwalifikowalność pozycji, pomagając w tym sezonie łatwiej zająć się drugą bazą. Mookie Betts dostaje prawdziwego kopa, na przykład, jako że kwalifikuje się na 2B po rozpoczęciu zaledwie siedmiu meczów na tej pozycji w 2022 r.

Druga baza nie jest tak załadowana jak shortstop w 2023 r., ale jest to pozycja, która jest wystarczająco głęboka, aby zająć się nią w późniejszych etapach draftu fantasy, jeśli jest to preferowana strategia (i w zależności od twojego slotu w drafcie). Szczególnie w ligach Yahoo, wypełnienie środkowego pola nie będzie w tym roku problemem – możesz spokojnie zignorować niedobór pozycji innych niż łapacz.

[Batter up: Dołącz lub stwórz za darmo ligę Yahoo Fantasy Baseball już dziś]

Pięć średnio-okrągłych celów z uśpieniem

Max Muncy, Los Angeles Dodgers

Muncy miał problemy przez pierwsze cztery miesiące zeszłego sezonu po powrocie po rozerwaniu UCL. W sierpniu/wrześniu (48 meczów) zanotował jednak linię .260/.364/.531 z 12 homerami i w 2023 roku wejdzie w dużo zdrowszym stanie, z łokciem w 100 procentach. Może grać na pozycji 2B, ale po odejściu Justina Turnera ma przenieść się w pełni na trzecią bazę. Muncy jest również przewidywany do uderzenia na czystą bazę w załadowanym składzie Dodgers. Trafiał 35+ homerów w trzech z ostatnich pięciu sezonów, a tylko garstka zawodników (w większości supergwiazd) dorównywała mu umiejętnością silnego uderzania piłki i zdobywania spacerów, nawet podczas kontuzji w zeszłym roku. THE BAT X przewiduje, że w 2023 roku Muncy zanotuje top-25 wRC+ wśród wszystkich zawodników – wyżej niż gracze, którzy w drafcie fantasy trafią o wiele rund wcześniej, tacy jak Rafael Devers, Austin Riley i Manny Machado.

Muncy skorzysta również z miłego parku dla leworęcznych graczy i nowych przepisów na 2023 rok, ponieważ w zeszłym sezonie był jednym z 10 najbardziej przesuniętych zawodników w baseballu. Muncy jest kimś, na kogo warto zwrócić uwagę w ligach fantasy z Yahoo ADP powyżej 140.

Max Muncy's power makes him a potential fantasy draft value. (Photo by Brandon Sloter/Icon Sportswire via Getty Images)

Moc Maxa Muncy’ego czyni go potencjalną wartością w drafcie fantasy. (Fot. Brandon Sloter/Icon Sportswire via Getty Images)

Whit Merrifield, Toronto Blue Jays

Merrifield zawsze był kompilatorem, który polegał na objętości i nie opuszczaniu meczów, ale jego wRC+ (88) w zeszłym roku był w zasadzie identyczny z jego poprzednim sezonem (90), kiedy był trzeciorundowym wyborem fantasy (ADP=34) podczas NFBC Main Events. Wypada poza pierwsze 130 picków we wczesnych draftach Yahoo w 2023 roku, a gdzie indziej nawet później. Istnieją obawy, że jego liczba zdobytych baz będzie nadal spadać, gdy ma już 34 lata, ale prędkość sprintu Merrifielda pozostała w 84 percentylu w zeszłym sezonie (była w 87 percentylu rok wcześniej, gdy zdobył 40 baz), a on prawdopodobnie skorzysta z agresywnego podejścia Toronto i zwiększonych rozmiarów baz (i nowych zasad ograniczających próby pickoff). Merrifieldowi pomogą również nowe wymiary Toronto, co może być ogromnym wzmocnieniem dla prawych obrońców.

Brandon Lowe, Tampa Bay Rays

Lowe to kolejny kandydat do odbicia, który w drafcie fantasy będzie dostępny znacznie później niż w zeszłym roku. Po jednym sezonie od dostarczenia 46 homerów/steali w mniej niż 150 meczach, teraz ma ADP poza 150. THE BAT X przewiduje, że Lowe będzie miał drugi najwyższy wRC+ (123) wśród wszystkich drugich bazowych w 2023 roku, co pokazuje mnóstwo możliwości, jeśli tylko będzie zdrowy. W składzie Tampa Bay będzie grał na czystej pozycji, a Lowe zanotował wzrost swojej średniej pałkarskiej o 42 punkty , gdy nie ma zmiany.

[2023 Fantasy Baseball Rankings: C | 1B | 2B | 3B | SS | OF | SP | RP]

Ketel Marte, Arizona Diamondbacks

Marte kontynuuje wymianę wspaniałych sezonów z rozczarowującymi i wchodzi w rok 2023 zmotywowany, po słabym roku 2022. Jego obawy o trwałość są mniejszym problemem, biorąc pod uwagę jego ADP, który jest obecnie 23. drugim bazowym zawodnikiem w ligach Yahoo. Marte nie oferuje zbyt wiele mocy/szybkości, ale jest w pełni sił i można się założyć, że zdobędzie ponad 100 punktów, grając na szczycie składu Arizony. Coming off a season that included the lowest collective league batting average (.243) since the 1960s (and one of the lowest in MLB history), Marte’s ability in that category could be huge. Jego .318 BA od 2019 do 2021 roku prowadziło National League i było drugim najlepszym wśród wszystkich zawodników przed ostatnim sezonem, w którym doznał kontuzji (tylko dziewięciu zawodników zanotowało .300 BA w tym trzyletnim okresie).

Gavin Lux, Los Angeles Dodgers

Lux jest w końcu przewidziany do prawdziwej codziennej pracy w Los Angeles po odejściu Justina i Trea Turnera. Jeszcze nie zdążył się wybić w majorsach, ale raz trafił .392 z .478 OBP i 188 wRC+ w Triple-A (232 ABs) jako 21-latek. Lux jest w stanie ukraść ponad 15 baz i powinien trafić na środek linii L.A., która ma zdobywać najwięcej punktów w National League. Dodger Stadium zwiększył liczbę homerów dla leworęcznych graczy o 14% w zeszłym sezonie, więc jest wiele powodów do zadowolenia z perspektywy Luxa. Nie jest on draftowany jako top-20 second baseman i ma Yahoo ADP poza 225. Zdobądź go.

1. Mookie Betts

2. Jazz Chisholm Jr.

3. Jose Altuve

4. Ozzie Albies

5. Marcus Semien

6. Tommy Edman

7. Andres Gimenez

8. Gleyber Torres

9. Max Muncy

10. Jorge Polanco

11. Brandon Lowe

12. Jonathan India