2022 World Series: Wnioski Bena Verlandera z meczu nr 4 wygranego przez Astros

PHILADELPHIA – Przejażdżka roller-coasterem World Series trwa. Jednej nocy po tym, jak został zamknięty przez Phillies, Astros zamknąć ich National League nemezis w Game 4.

Cristian Javier rzucił sześć prawie doskonałe innings prowadzić połączony no-hitter i wyrównać serię w dwóch meczach na siebie.

Astros throw combined no-hitter!

Astros throw combined no-hitter!

Ben Verlander i Alex Curry opisują zwycięstwo Houston 5-0 nad Filadelfią, które było drugim no-hitterem w historii World Series.

Oto moje największe wnioski z historycznego zwycięstwa Houston 5-0 nad Filadelfią w środę.

1. Historyczny występ Javiera

Javier jest dominujący od przerwy All-Star. I nie jest bardziej znanym nazwiskiem wśród mas fanów baseballu, ponieważ jest starterem nr 4 Astros. W rzeczywistości przez dużą część sezonu w tym roku nie był nawet starterem.

Był gościem używanym na długich zwolnieniach, ponieważ tak głęboka jest kadra Astros od góry do dołu. Ale masz swojego nr 4 startera w World Series, który zakotwiczył no-hitter z sześcioma olśniewającymi inningami.

Człowiek chwili

The man of the moment

Cristian Javier rozmawia z Kenem Rosenthalem o rzuceniu sześciu no-hit innings i byciu częścią tylko drugiego no-hittera w historii World Series.

Javier throws „invisiballs.” Jest tak dominujący dzięki temu, jak bardzo jest paskudny. Jego szybka piłka jest tak trudna do odebrania. Jego slider był obrzydliwy.

Ten skład Philly, który był gorący, a skończył bez jednego trafienia. To jeden z najlepszych startów w historii World Series. A Javier odzyskał kontrolę nad tą serią dla Astros.

2. Astros kończą łączony no-hitter

Ogromnym kluczem dla mnie w tej serii była głębia, którą Astros mają nad Phillies, szczególnie w rotacji. Nie musieli podnosić Justina Verlandera, zamiast tego używając Javiera na czwartym miejscu w rotacji. Więc nie trzeba było tasować, co okazało się ogromne.

Ryan Pressly o zamknięciu tego

Ryan Pressly on closing it out

Ben Verlander rozmawia z Ryanem Pressly o zdobyciu ostatnich trzech outów.

Widzieliśmy Aarona Nolę w środę, był świetny na początku, a potem wyglądało na to, że zabrakło mu gazu. Może z kolejnym dniem odpoczynku, kto wie? Ale głębia rotacji i bullpen pokazały się w środę wieczorem.

Nie chcę, aby łączony no-hitter odebrał cokolwiek. Jest to z pewnością rzadkie (tylko 19 w historii baseballu). Łączony no-hitter jest ważny i bardzo imponujący sam w sobie, ponieważ musisz mieć każdego miotacza zaangażowanego na ich A-game w tym samym czasie. To nie jest tylko jeden facet, który jest zablokowany.

3. Astros bats break out

W pewnym momencie spojrzałem na tablicę wyników, a Astros mieli siedem trafień i ani jednego zdobytego punktu. Ośmiu z dziewięciu graczy miało dziś trafienie. W porównaniu z ostatnim meczem, kiedy nie mieli prawie żadnych trafień i nie zdobyli żadnego punktu, to był zupełnie inny mecz. Widać było inne podejście. Nie robili zbyt dużych zamachów. Byli opanowani, pracowali z miotaczami, brali swoje single – załadowali bazy na single – ale największy cios przyszedł po tym podwojeniu Alexa Bregmana.

To był naprawdę każdy w tym składzie Astros po wtorkowym meczu, w którym nie byli zbyt dobrzy. Wszyscy spojrzeli w lustro i wyszli do gry. Myślę, że to mówi wiele o ich doświadczeniu w World Series. Ciągle do tego wracam, bo myślę, że to jest monumentalne. Myślę, że to doświadczenie, które zdobyli w ciągu ostatnich sześciu lat, grając w tych trudnych meczach, jest powodem, dla którego są w stanie się odbić.

Astros obejmują prowadzenie 5-0 w Game 4

Astros take 5-0 lead in Game 4

Houston zdobywa pięć punktów w piątej rundzie, podkreślonych dwutaktem Alexa Bregmana.

Jak łatwo jest zostać wyeliminowanym w World Series i przegrać 2-1, a masz jeszcze dwa mecze na drodze? Jest szansa, że nie wrócisz do domu i World Series jest skończone – ale oni odpowiedzieli i zagwarantowali sobie podróż powrotną do Houston.

4. Nola fails to deliver

Właściwie myślę, że Aaron Nola rzucał dziś piłkę dobrze. Wpadł w kłopoty w piątej rundzie, gdy zdobyli wszystkie punkty. Załadowali bazy, a oni go wyciągnęli. Uważam, że to była słuszna decyzja, ale nie odbieram jej temu, co Nola dziś zrobił.

To jest mecz World Series. Gdyby Phillies mieli jakieś punkty na tablicy, zgotowalibyśmy mu owację na stojąco schodząc z boiska, ale gra była inna, bo wyszedł z załadowaną bazą. Byłem pod wielkim wrażeniem. Wytrącił chłopaków z równowagi i rzucał mocno.

Jeremy Peña daje swój POV

Jeremy Peña gives his POV

Astros shortstop Jeremy Peña opisuje jak wyglądał połączony no-hitter z jego punktu widzenia.

W sezonie regularnym Nola miał 35 boisk o prędkości 95-plus mph. W postseason zrobił to już 16 razy, dziś w nocy jeszcze sześć. To naprawdę imponujące, co robi Nola.

Myślę, że kiedy patrzysz na wynik i widzisz, że Nola oddał kilka biegów, trzy zarobione, to nie jest świetnie. Nie zgadzam się z tym. Byłem pod wrażeniem tego, co zrobił, a potem wyszedł z gry i wszyscy jego spadkowicze zdobyli punkty.

5. José Alvarado walczy

Myślę, że zawsze chcesz wejść z czystym inningiem, jeśli jesteś relieverem. Nigdy nie myślisz na podwórku: „World Series, bases are loaded, I’m coming in” Wolisz, żeby nie było to przy załadowanych bazach.

Alvarado był dominujący w swoich ostatnich czterech występach w playoffach. Nie oddał ani jednego biegu, ale czasami ma problemy z kontrolą. Przekonałem się o tym na własnej skórze, kiedy zmierzyłem się z nim w mniejszej lidze. Musiałem go odbijać i to był absolutny koszmar, bo rzucał 100-mph sinkery, nie mając pojęcia, dokąd zmierzają. Od tamtej pory to rozgryzł i jest jednym z lepszych pomocników w Phiadelphii, dlatego całkowicie zgodziłem się z tą decyzją.

Nola był dobry, ale myślę, że menadżer Phillies Rob Thomson wybrał odpowiedni moment, żeby go ściągnąć. Może zauważył, że jego dwa ogiery – Zack Wheeler jest oczywiście drugim – nie mają już tak dobrze jak w sezonie regularnym.

Phils wprowadzili Alvarado, a on miał jedną z tych nocy, kiedy nie był najlepszy. Widzieliśmy to już wcześniej. Czasami dowodzenie może się trochę załamać, i widzieliśmy to już przy pierwszym rzucie, kiedy to pokonał Yordana Alvareza.

6. Justin Verlander rozpocznie kluczowy mecz 5.

Byłem wokół niego każdego dnia od jego ostatniego występu i oczywiście nie było łatwo w nocy w meczu 1. Ale następnego dnia odbija się od dna. Jest w klubie i przygotowuje się do tego startu.

Wiesz, że dostaniesz Game 5 start, tak długo jak nie ma zamiany, a nie sądzę, że ktokolwiek myślał, że będzie zamiana w którąkolwiek stronę tutaj. Wiesz, że dostaniesz kolejny start. I on jest gotowy, i jest przygotowany. Zjadł okazję, by mieć ten moment.

Nie ma w swojej karierze wygranej w World Series i myślę, że to dodaje mu ognia. Jeśli znasz Justina, będziesz wiedział, że ogień, który ma, jest niezrównany. On zna narrację. Zna rekord. Wie, co się dzieje. Nie przejmuje się tym. On po prostu chce wygrać.

Przez cały rok był najlepszym miotaczem w baseballu z ERA poniżej 1,80. Zdobędzie AL Cy Young Award, a teraz może rozbijać swoją drużynę na prowadzenie 3-2. I dodam: musi to zrobić.

Ten mecz dla Astros to must-win. Po drugiej stronie masz bullpen game dla Phillies. Noah Syndergaard będzie na boisku może przez dwa, trzy inningi, a potem ten bullpen, który w środę był dość mocno obciążony.

Phillies nie musieli używać wielu swoich najlepszych ramion, ale użyli Alvarado. W czwartek będą musieli sięgnąć po swoje wsparcie, a Astros mają na boisku swojego asa, który miał najlepszy sezon w baseballu. Musisz wygrać Game 5, jeśli jesteś Astros, a wiem, że Justin wyjdzie na boisko rozpalony.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej z Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomościach i nie tylko