2022 World Series: Ofensywa Astros odżywa w 4. meczu

Deesha Thosar

PHILADELPHIA – Kyle Tucker tańczył na drugiej bazie po swoim podwójnym podaniu na prawe pole. To był drugi inning, a Astros wywierali presję na prawego obrońcę Phillies Aarona Nolę.

Yuli Gurriel, w polu, posłał rutynową piłkę do trzeciego bazowego Phillies Alec Bohm. Tucker, z Bohmem odkurzającym piłkę tuż przed nim, udawał, że zostanie na drugiej pozycji. Potem, gdy tylko Bohm wystrzelił piłkę na pierwszą, Tucker ruszył na trzecią. Gurriel był out na pierwszym, a koła Tuckera i head-up play pozwoliły mu bezpiecznie wsunąć się do trzeciego.

„Runs are hard to come by,” Tucker powiedział o swoim procesie myślowym podczas tego zagrania. „Stawiamy czoła naprawdę dobrym ramionom tutaj w postseason. Starałem się zdobyć dodatkowe 90 stóp, a kiedy Yuli został wyrzucony na pierwszym miejscu, był to jeden out z gościem na trzecim. Więc wszystko, co możemy zrobić, aby spróbować i wziąć dodatkowe 90 stóp, będziemy próbować to zrobić i być agresywnym, ale nadal być mądrym z nim.”

Houston nie zdobył żadnych punktów w tym inningu; Nola skończył się ucieczką z kilku korków, zanim otworzyły się bramy powodzi. Ale ta agresywność Tuckera, który awansował na trzecią pozycję, pokazała, jak bardzo Astros chcą wyrównać stan serii światowej, tak jak zrobili to po przegranej 1-0.

Alex Bregman talks postgame

Alex Bregman talks postgame

Zawodnik Houston Alex Bregman rozmawia z ekipą „MLB on FOX” o tym, że Astros zremisowali serię i zrobili to w zaledwie drugim no-hitterze w historii World Series.

„To jest temat: dostajemy w twarz w pierwszym meczu, potem wygrywamy drugi, dostajemy w twarz w trzecim, a potem wygrywamy czwarty,” powiedział outfielder Astros Chas McCormick. „Więc jutro będzie to walka psów. To naprawdę wielki mecz jutro.”

Mecz nr 5 odbędzie się w czwartek o 20:00 ET na FOX i FOX Sports App.

Astros w końcu przerwali swoją 16-rundową bezsensowną suszę w piątej rundzie. Nola zdobył trzy single, aby załadować bazy bez wyjścia. Menadżer Phillies Rob Thomson, kontynuując swoje agresywne zarządzanie bullpenem w tej serii, wyciągnął Nolę na korzyść jednego ze swoich najlepszych pomocników, southpaw Jose Alvarado, z niebezpiecznym sluggerem Yordanem Alvarezem przy talerzu.

Pierwszy rzut Alvarado tej nocy przewiercił Alvareza. W ten sposób Astro po raz pierwszy od piątej rundy meczu nr 2 z Phillies w sobotnią noc na Minute Maid Park, zapisali na swoim koncie punkt.

„Mieliśmy dobre nastawienie, szlifując każdy at-bat,” powiedział Tucker. „Byliśmy bardzo konkurencyjni w boksie.”

Chociaż bezbramkowa susza zakończyła się w nietypowy sposób na obładowanym bazą uderzeniu przez boisko, to co nastąpiło później było, cóż, typowe dla Astros.

Przy stanie 0-2, Alex Bregman popisał się szybkim kijem i wskoczył na 100-mph sinkera Alvarado na dwutakt na prawe pole, który powiększył przewagę Astros do 3-0.

Alex Bregman trafia dwutakt

Alex Bregman hits a two-run double

Trafienie Alexa Bregmana dało Houston pięć punktów w piątej rundzie.

Następnie Tucker’s sacrifice fly to center field tacked another run on the board. Singiel RBI Gurriela na lewe pole zakończył ofensywną zaporę, dając Astrosom przewagę 5-0 w piątej odsłonie. Nie trzeba było home runów; to była stara szkoła i zaraźliwy small-ball.

„To był pass-the-baton rodzaj inningu”, powiedział Bregman. „Każdy z nich nie starał się robić zbyt wiele, po prostu pozostawał sobą”

Do czasu, gdy 27 outs poszło w księgach, te pięć biegów było więcej niż wystarczające dla 'Stros, aby wygrać. Pod wodzą najbardziej imponującego startera Houston, 25-letniego prawego obrońcy Cristiana Javiera, oraz trzech pomocników, którzy go zastąpili, Phillies nie dali się pokonać Astrosom.

45,693 osób w Citizens Bank Park zostało uciszonych w niesamowicie spokojnym parku, który zaledwie 24 godziny wcześniej trząsł się od prądu. Ale linia Astros, która pojawiła się we wtorkowej przegranej Game 3, była lekkomyślnie swinging away i chasing pitches bez wywierania presji na miotaczach Phillies. Aby zniwelować to uczucie, plan gry Houston w środę był prosty: zaatakować wcześnie i zebrać lepsze ataki.

Jeremy Peña gives his POV

Jeremy Peña gives his POV

Astros shortstop Jeremy Peña opisuje, jak z jego punktu widzenia wyglądał łączony no-hitter drużyny.

W meczu 4 powróciła bezlitosna tożsamość Astros. To byli Astros, którzy nie marnowali złotych okazji do zdobycia punktów. To byli Astros, którzy nie tylko karali za błędy, ale także za dobre zagrania. To byli Astros, którzy po tym jak zostali wyeliminowani poprzedniej nocy, wrócili, by wyrównać stan serii światowej na 2-2, a tym samym zapewnili, że ostatni i najbardziej wyśrubowany mecz MLB w tym roku odbędzie się na ich własnym boisku w Houston.

Mimo to, Astros zdobyli tylko te pięć punktów w swoich ostatnich 21 inningach. W czwartkowym meczu 5. kolejki, zawodnicy z Houston będą chcieli powiększyć swój dorobek w meczu z Noah Syndergaardem z Phillies.

„Ogólnie rzecz biorąc, wykonaliśmy świetną robotę, łącząc wspaniałe ataki i wymachując dobrymi boiskami dzisiaj w ogóle”, powiedział Bregman. „Wiem, że zdobyliśmy tylko pięć punktów, ale myślałem, że nasze decyzje dotyczące swingu były o wiele lepsze.”

Deesha Thosar jest pisarką MLB dla FOX Sports. Wcześniej zajmowała się Metsami dla New York Daily News. Follow her on Twitter at @DeeshaThosar.


Major League Baseball

Dowiedz się więcej od Major League Baseball Śledź swoich ulubieńców, aby otrzymywać informacje o meczach, wiadomości i więcej