2022 NHL Mock Draft First Round: 2.0

Nota redaktora: Teraz wszystkie nasze narzędzia premium dla Fantasy, DFS i Zakładów są zawarte w jednym abonamencie w jednej niskiej cenie. Klienci mogą subskrybować NBC Sports EDGE+ miesięcznie za 9,99$. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Jesteśmy tydzień od 2022 NHL Draft w Montrealu, a to czas, aby zabłysnąć kryształową kulą i złożyć mock draft. Dyrektor skautingu McKeen’s, Brock Otten, zwraca uwagę na drużyny NHL, ich potrzeby organizacyjne, tendencje i kogo widzi jako cel w drafcie. Oczywiście nie uwzględnia on transakcji, które zawsze są ekscytującą częścią draftu i mogą wstrząsnąć najlepszymi przewidywaniami.

Zespół McKeen’s opublikował nasz coroczny przewodnik po drafcie NHL, który zawiera profile ponad 300 zawodników, artykuły o Shane Wright, The Rise of Slovakian Hockey, Goaltending, Top Sleepers, Skill Rankings, dwa Mock Drafts i wiele więcej. Cyfrowy magazyn jest dostępny w ramach subskrypcji za 16,50$ CDN (około 13$ USD), która zawiera wszystkie nasze pozostałe relacje, w tym jeszcze bardziej dogłębne profile zawodników, PLUS nasz Rocznik NHL 2022-23 McKeena, który ukaże się na początku września. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: https://www.mckeenshockey.com/subscribe/ Magazyn jest również dostępny w wersji drukowanej, zarówno w kolorze, jak i czarno-białej w naszym sklepie, który znajdziesz tutaj: https://www.mckeenshockey.com/store/

Dziękujemy za czytanie przez cały sezon i cieszmy się NHL Draft!

1. Montreal Canadiens – Shane Wright, C Kingston (OHL)

Daleko nam do slam dunka, o którym myśleliśmy, że będzie, ale wciąż wierzę, że Montreal wybierze Wrighta. Podczas gdy ciężki skrzydłowy jak Slafkovsky będzie kuszący, szczególnie biorąc pod uwagę, że wypełnia organizacyjną potrzebę, możliwość wzmocnienia środka przez combo Wright/Suzuki jest jeszcze bardziej kusząca. Podczas gdy wielcy, fizyczni, a jednocześnie wykwalifikowani skrzydłowi są powszechni w drużynach, które odchodzą daleko w playoffach, tak samo jest warunkiem wstępnym, że masz dynamiczny jeden/dwa ciosy na środku. Mózgowy Wright może nie miał takiego roku, jakiego oczekiwało wielu, ale jego ogólny dorobek jest imponujący, a jego wszechstronny profil powinien sprawić, że będzie wysokiej jakości graczem NHL.

2. New Jersey Devils – Juraj Slafkovsky, LW, TPS (Liiga)

Uważam, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że Diabły przehandlują ten pick. Jeśli zostaną przy nim, to myślę, że Slafkovsky jest ich człowiekiem (tak długo jak jest dostępny). Ironią losu jest to, że Diabły wydają się być otwarte na wymianę tego picku za natychmiastową pomoc, jednak Slafkovsky jest prawdopodobnie najbardziej gotowym do gry w NHL prospektem kwalifikującym się w tym drafcie. Czy nie byłby on idealnym skrzydłowym, który pomógłby izolować kogoś takiego jak Jack Hughes czy Nico Hischier? Jeśli to nie Devils wybierają tutaj, wciąż wierzę, że Slafkovsky będzie wyborem.

3. Arizona Coyotes – Logan Cooley, C, USN U18 (USDP)

Arizona będzie bardzo kuszona, aby wziąć tutaj obrońcę, biorąc pod uwagę, że organizacja potrzebuje znaleźć kolejną kotwicę defensywną. Mogliby oczywiście handlować w dół i skapitalizować na tym, że ktoś naprawdę lubi Cooleya. Najlepszą opcją dla nich byłoby po prostu wybranie Cooleya. Tak samo jak Arizona mogłaby budować się lepiej od tyłu, tak brak rozwoju Barretta Haytona (nawet jeśli w tym roku zrobił kilka pozytywnych kroków do przodu) sprawił, że zespół ma ogromną dziurę także na środku. Cooley jest najlepszym dostępnym graczem, który za rok lub dwa naprawdę pomoże tej drużynie. Czy nie byłoby szaleństwem, gdyby zamiast niego wzięli pochodzącego z Arizony Cuttera Gauthiera? To też nie wydaje mi się odległe.

4. Seattle Kraken – David Jiricek, D, HC Plzen (Cze)

Byłbym w szoku, gdyby Kraken nie poszedł w obronę. Najlepszy dostępny gracz i pozwala im mieć przyszły cornerstone na środku (Beniers) i w obronie (#4, 2022) po dwóch pierwszych draftach. Czy to Nemec? Czy to Jiricek? Czy Kevin Korchinski, który gra już w Seattle i byłby nierealną historią? Znowu, nie wszystko jest w tym roku przesądzone. Ten draft będzie szalony. Moim zdaniem Jiricek pasuje do profilu gracza, który Ron Francis i Robert Kron wydawali się być celem w zeszłym roku i kiedy wybierali w Carolinie. Dodatkowo, Kron sam jest z pochodzenia Czechem. Jiricek daje im potencjalnego obrońcę w pierwszej trójce, który może grać w każdej sytuacji, ale który może wymagać trochę cierpliwości, gdy jego gra będzie bardziej wyrafinowana.

5. Philadelphia Flyers – Cutter Gauthier, LW/C, USN U18 (USDP)

To jest coś, co widziałem wyśmiewane gdzie indziej i jestem w pełni na pokładzie z tym. Flyers mają sukcesy biorąc graczy z NTDP ostatnio i Gauthier jest właśnie tym. Jeśli Philadelphia bierze go tak wcześnie, to dlatego, że wierzą, że może on trzymać się środka i być w każdej sytuacji, agresywnym, najlepszym sześcioosobowym centrem, który uzupełniłby to, co mają obecnie na miejscu naprawdę dobrze. To może być wysokie wymagania dla niektórych w publicznym środowisku skautów, ale rzeczywistość jest taka, że gra Gauthiera powinna przełożyć się całkiem dobrze na NHL, a on jest typem gracza, którego skauci i kierownictwo NHL cenią bardziej niż amatorów.

6. Columbus Blue Jackets (via Chicago) – Simon Nemec, D, HK Nitra (Svk)

Nie zszokowałoby mnie ani trochę, gdyby zamiast Nemeca był to Korchinski lub Mintyukov. Mógłbym zobaczyć, że Columbus chce w tym miejscu obrońcę z nieco większym potencjałem ofensywnym. Nie znaczy to, że Nemec go nie posiada, ale jest też bardziej stabilnym, inteligentnym, dwudrożnym typem. Raczej nie rozwinie się w elitarnego rozgrywającego, którym mógłby być ktoś taki jak Korchinski. To powiedziawszy, tendencje w drafcie mają znaczenie. Columbus nie wybrał zawodnika z WHL w pierwszych dwóch rundach od 2015 roku (Paul Bittner). Oni po prostu nie draftują zbyt wiele z Dub. Stranger things have happened, ale myślę, że Nemec byłby ich gościem tutaj.

7. Ottawa Senators – Frank Nazar, C, USN U18 (USDP)

W ostatnich draftach Senatorzy skupiają się na dodawaniu zawodników. Możesz śmiać się z ich draftu 2021 ile chcesz, ale wydaje się jasne, że mają wizję sposobu, w jaki chcą grać w przyszłości. Nazar moim zdaniem do tego pasuje. Jeden z elitarnych łyżwiarzy w drafcie, Nazar pomógłby Ottawie w przyszłości z ich tempem gry i dałby drużynie kolejnego szybkiego rozgrywającego. Od niedawna uwielbiają też jeździć w amerykańskim NTDP. Część mnie uważa, że Korchinski lub Mintyukov również mogliby tu pasować. Albo wiesz, kolejny zaskakujący wybór z niższego poziomu, jak publiczne listy… jak powiedzmy Marco Kasper.

8. Detroit Red Wings – Marco Kasper, C, Rogle (SHL)

Czy to szaleństwo? Szczerze mówiąc, w tym momencie nie jestem pewien. Jest to zawodnik, który ma tendencję do wzrostu w kierunku draftu, podobnie jak Cutter Gauthier. Powód? Może grać na środku. Gra w sposób profesjonalny. Gra w szybkim tempie. Ostatnim razem, gdy Skrzydła zdecydowały się na zawodnika, który wyglądał świetnie na Mistrzostwach Świata, wyszło im to całkiem dobrze (Moritz Seider). Kasper może stać się naprawdę świetnym wsparciem dla Wings i myślę, że Detroit widzi go jako elitarnego gracza środka szóstki, który pomoże im wygrać w playoffach za cztery/pięć lat.

9. Buffalo Sabres – Kevin Korchinski, D, Seattle (WHL)

Kolejny zawodnik z końcówki sezonu, Korchinski miał wspaniałe rozgrywki dla Seattle z WHL, pomagając im dotrzeć aż do finału WHL. Czy są jakieś obawy co do jego umiejętności bronienia? Oczywiście. Jednak jego potencjał ofensywny może być najwyższy spośród wszystkich obrońców w tym drafcie i Buffalo chętnie skorzysta z możliwości dodania go do składu jako potencjalnego gracza poruszającego krążkiem i rozgrywającego w przewadze. Mając trzy pierwszorundowe picki, mogą się tu zamachnąć na wypadek, gdyby jego obrona nigdy tak naprawdę się nie pojawiła.

10. Anaheim Ducks – Matthew Savoie, C, Winnipeg (WHL)

Wierzę, że Anaheim będzie jedną z drużyn, które w końcu podskoczą, aby wziąć jednego z niewymiarowych, ale wykwalifikowanych napastników. Dużo opcji, ale Savoie ma dla mnie największy sens, biorąc pod uwagę to, na co się nastawiali w przeszłości. Mógłby grać na środku. Mógłby grać na skrzydle z McTavishem lub Zegrasem. Może być zabójczą opcją gry w przewadze dla drużyny, która już wkrótce będzie miała wspaniałą grę w przewadze. Oni również widzieliby wiele z niego po sprawdzeniu goaltendera (i pick Ducks) Gage Alexander w Winnipeg.

11. San Jose Sharks – Denton Mateychuk, D, Moose Jaw (WHL)

Bardzo chciałem umieścić tutaj Pavla Mintyukova. San Jose ostatnio dużo draftuje z OHL i uważam, że zasługuje na tak wysoki (i wyższy) wybór. Myślę jednak, że niektóre jego niedoskonałości w defensywie mogą ich przestraszyć, biorąc pod uwagę brak rozwoju, jaki pokazał Ryan Merkley jako zawodowiec do tej pory. Natomiast Mateychuk wydaje mi się po prostu San Jose Shark. Silny gracz obunożny, choć niewymiarowy. Dobry łyżwiarz. Tak, podejmuje ryzyko w ofensywie, ale jego potencjał jest duży. Po prostu mam wrażenie, że jest tu pasujący.

12. Columbus Blue Jackets – Joakim Kemell, RW, JYP (Liiga)

Columbus może być kolejnym dobrym miejscem do lądowania dla jednego z tych mniejszych skrzydłowych, których inne drużyny mogą się obawiać. Myślę, że to co sprawi, że Kemell zostanie wzięty jako pierwszy to fakt, że gra z lekkim zacięciem, w porównaniu do Lekkerimaki i Lamberta. Słaba druga połowa w Lidze może przestraszyć drużyny, ale mocny finisz w U18 musi być coś wart. Umiejętność zdobywania bramek przez Kemella naprawdę dobrze wpasowałaby się w to, co buduje ta drużyna. To może być również świetne miejsce dla Danila Yurova. Jackets mieli ostatnio sukcesy z rosyjskimi graczami i z dwoma pierwszorundowymi zawodnikami mogliby dostrzec ryzyko/zysk.

13. New York Islanders – Pavel Mintyukov, D, Saginaw (OHL)

Wyspiarze mieli kiedyś świetne relacje draftowe z programem Saginaw. Nie ma powodu, by sugerować, że nie jest to nadal przypadek. To jest drużyna, która bardzo potrzebuje zastrzyku więcej młodości i umiejętności do składu, a Mintyukov ma jeden z najwyższych upside’ów spośród wszystkich dostępnych obrońców. Może w jego grze jest trochę za dużo Bode Wilde’a, żeby ich odstraszyć, ale myślę, że są inni. Islanders również nie stronili od brania rosyjskich graczy, nawet jeśli Mintyukov był już trochę w Ameryce Północnej. Pytanie za milion dolarów brzmi: jak Wyspiarze przejdą obok bratanka nowego szefa ławki – Brada Lamberta? Z pewnością możliwe, że go wezmą. Ale ja bym stawiał przeciwko temu. Zbyt ryzykowne, jeśli sprawy z trenerem pójdą kwaśno, zanim Lambert będzie gotowy do zrobienia tego kolejnego kroku. Późna runda? Jasne, ale minusy w mieszaniu życia domowego i zawodowego mogą być zbyt dużą presją dla obu.

14. Winnipeg Jets – Conor Geekie, C, Winnipeg (WHL)

Jets byli skłonni zaryzykować na graczy z postrzeganymi problemami z łyżwami w ostatnich draftach i Geekie jest jednym z najbardziej polaryzujących graczy dostępnych w tym roku z tego powodu. Jednak oni również byliby niezwykle zaznajomieni z nim, biorąc pod uwagę, gdzie gra w WHL … w Winnipeg. Geekie ma potencjał, aby być absolutnym ładunkiem do obsługi, jeśli może poprawić swoją konsekwencję i jego skating. Spójrz na ogromną poprawę, że Mason McTavish zrobił w ciągu roku. Czy Geekie może zrobić to samo? Czuję, że to może być mecz. Może to być również miejsce lądowania dla Yurova. Jets są teraz w rozsypce i mogą próbować rywalizować w przyszłym roku, co oznacza, że mogą być otwarci na przyjęcie projektu, na który będą musieli poczekać jak Yurov.

15. Vancouver Canucks – Noah Ostlund, C, Djurgardens (SWE J20)

Po raz pierwszy od kilku lat Vancouver ma pierwszorundowy pick. To może oznaczać, że naprawdę zamachną się na zawodnika z dużym potencjałem. Albo może to oznaczać, że wybierają bezpieczniejszego gracza z szansą na grę w NHL za rok lub dwa. Może to być miejsce lądowania Lamberta. Może to być Kulich lub Isaac Howard. Może też zobaczyć kogoś takiego jak Jimmy Snuggerud. Ale ja lubię Ostlunda. Silne szwedzkie powiązania z organizacją, a Ostlund miał niesamowity coming out na Mistrzostwach Świata U18. Jego zdolność przetwarzania jest imponująca i gdy doda siły, może być naprawdę silnym graczem pierwszej szóstki.

16. Buffalo Sabres (via Vegas) – Danila Yurov, RW, Stalnye Lisy (MHL)

In for a penny, in for a pound. Sabres mają już sporo prospektów w Rosji, ale kiedy masz trzy pierwszorundowe picki, możesz zaryzykować na Yurova pomimo klimatu politycznego. Jeśli chodzi o talent, to jest to prospekt z pierwszej dziesiątki tego draftu. Ma potencjał ze względu na swoją umiejętność gry w szybkim tempie i kreowania w transition, ale jest też pewniakiem do bycia graczem NHL ze względu na swoje wysokie tempo pracy.

The App is Back! Nie zapomnij pobrać aplikacji NBC Sports EDGE, aby otrzymywać w czasie rzeczywistym wiadomości o zawodnikach, alerty mobilne i śledzić swoich ulubionych graczy. Dodatkowo, teraz możesz sprawdzić artykuły i karty zawodników. Get it here!

17. Nashville Predators – Lian Bischel, D, Leksands (SHL)

Nie jestem do końca pewien, czy wziąłbym Bichsela tak wysoko, ale wydaje się to bardzo prawdopodobnym scenariuszem, biorąc pod uwagę jego bardzo surowe, ale intrygujące narzędzia atletyczne. Duży obrońca z dobrą mobilnością, który gra bardzo fizycznie. Nie wiadomo jeszcze jak bardzo rozwinie się jego gra ofensywna, ale widzę, że Nashville jest bardzo zainteresowane tego typu obrońcą. Owen Pickering może być kolejną opcją.

18. Dallas Stars – Jonathan Lekkerimaki, RW, Djurgardens (SWE J20)

Ktoś w końcu połakomi się na Lekkerimakiego i podoba mi się, że Dallas będzie tym kimś, jeśli nadal tam będzie. Ostatnio wybierali szalenie dobrze i mają teraz w organizacji naprawdę wielu rozgrywających. Ale przydałby im się taki czysty zdobywca bramek jak Lekkerimaki. Musi znaleźć sposób na bardziej konsekwentną grę przez środek, ale w Dallas jest silne szwedzkie połączenie. Mógłbym również zobaczyć ich celujących w Liama Ohgrena, biorąc pod uwagę, jak dużą wartość przykładają do IQ, lub nawet Ivana Miroschnichenko, ze względu na to, jak dobrze wybierali (a on jest również tym strzelcem bramek z najwyższej półki).

19. Minnesota Wild (via Los Angeles) – Isaac Howard LW, USN U18 (USDP)

Niedawno pozyskany pick z Los Angeles za napastnika Kevina Fialę, Howard po prostu wydaje się być dobrym dopasowaniem dla Wild. Myśli o grze na wysokim poziomie. Ma umiejętności. Potrafi grać w szybkim tempie. Ma potencjał, ale dobrze pasuje do zawodników, których Minnesota ma już w składzie. W rzeczywistości Howard jest prawdopodobnie podobnym graczem jak Fiala, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ma też związek z Minnesotą, gdzie grał w mniejszym hokeju i gdzie będzie grał w college’u (Minnesota-Duluth). Myślę, że jest bardzo wyraźne dopasowanie.

20. Washington Capitals – Nathan Gaucher, C, Quebec (QMJHL)

Myślę, że Caps widzą, że ich okno możliwości zamyka się stosunkowo szybko. Dość często, gdy tak się dzieje, jedyną rzeczą, którą widzisz w drafcie są zespoły biorące bardzo pro gotowych graczy. Nie zawsze jest to najlepszy sposób działania (można by się spierać, że powinni sięgać po zawodników z dużym potencjałem), ale trendy są trendami. Capitals przekonali się w ostatnich latach, jak ważne jest posiadanie silnego łyżwiarza, który będzie grał w środku w trzeciej linii i Gaucher jest właśnie takim zawodnikiem. Mógłby być prawdziwym „shutdownem” dla Waszyngtonu i szybko awansować w organizacji.

21. Pittsburgh Penguins – Brad Lambert, C, JYP-Pelicans (Liiga)

Pittsburgh nie wybiera zbyt często w pierwszej rundzie, więc ma to sens dla nich, aby spróbować uzupełnić skład prawdziwym boomem. Może też pójdą z bardziej bezpiecznym, pro ready typem (jak Jimmy Snuggerud, Liam Ohgren, czy Jiri Kulich), ale to byłoby bardzo ciekawe miejsce dla Lamberta. Nie jestem nawet przekonany, czy to ma sens i czy Pittsburgh to zrobi. Ale myślę, że w tym momencie draftu powinni. Wyobraźcie sobie, że możecie pomóc mu odwrócić bieg wydarzeń? Inną świetną historią byłoby, gdyby wzięli Ivana Miroschnichenko, który mógłby połączyć się z Mario Lemieux jako osoba, która przeżyła raka.

22. Anaheim Ducks (via Boston) – Ryan Chesley, D, USN U18 (USDP)

Czy Chesley nie byłby idealnym przyszłym partnerem dla Drysdale’a lub Zellwegera? Jego twarde podejście byłoby świetne dla organizacji, a jego mobilność powinna zdecydowanie pozwolić mu na grę w lidze. Jest tu też połączenie NTDP, gdyż Ducks uwielbiają draftować z tego programu. Pod tym samym parasolem, Lian Bichsel lub Noah Warren również byliby naprawdę interesujący. A może Rutger McGroarty? Jego fizyczne podejście byłoby interesujące obok Masona McTavisha w przyszłości.

23. St. Louis Blues – Owen Pickering, D, Swift Current (WHL)

Trzeba wiedzieć, że Pickering pójdzie wysoko. On po prostu emanuje surowym potencjałem z powodu jego późnego wzrostu i mobilności. W jego grze brakuje dopracowania, ale pokazuje wielki potencjał na obu końcach. Może Blues widzą w Pickeringu coś z Coltona Parayko. Ten wydaje się po prostu dobrym dopasowaniem w oparciu o tendencje w drafcie, potrzeby i najlepszego dostępnego gracza.

24. Minnesota Wild – Jiri Kulich, C, Karlovy Vary (Cze)

Kulich miał heck of the U18’s for Czechia i jest duża szansa, że pójdzie dużo wcześniej. Jednak myślę też, że może skończyć jako jeden z tych chłopaków, którzy trochę spadają, bo skauci go lubią, ale nie kochają. Na jakiej pozycji będzie grał w przyszłości? Czy jego atletyka może się jeszcze poprawić? Jego umiejętności zdobywania bramek są imponujące, a on sam ma potencjał jako zawodnik obunożny. Może to być miejsce lądowania dla Jaggera Firkusa, który powinien pójść wyżej.

25. Toronto Maple Leafs – Luca Del Bel Belluz, C, Mississauga (OHL)

Gdzie Leafs pójdą z tym pickiem to prawdziwa zagadka. Może zostanie oddany za bramkarza (jak John Gibson). Może pójdą pod prąd i wybiorą mobilnego, fizycznego gracza, którego drużyna potrzebuje jak Noah Warren. Może to Filip Mesar lub Liam Ohgren. Może nawet Jimmy Snuggerud. Ale widzę, że Toronto jest bardzo zainteresowane Del Bel Belluzem. Gracz o wysokim IQ, który musi poprawić swoje stopy, co nie przeszkadza Toronto. Naturalny center, mógłby rozkwitnąć w dwudrożnego gracza środka szóstki dla nich.

26. Montreal Canadiens (via Calgary) – Ivan Miroschnichenko, LW, Omskie Krylya (VHL)

Jeśli nie weźmiesz Slafkovsky’ego na jedynce, a Miro wciąż jest tutaj na #26, myślę, że absolutnie musisz wykorzystać szansę, jeśli jesteś Montrealem. Jego gra siłowa wypełnia potrzebę, a on ma jedne z wyższych upsides z każdego dostępnego napastnika tak długo, jak można pominąć jego zdrowie i rosyjską politykę. Ale Montreal brał już rosyjskich graczy i mają również wielkiego Saku Koivu jako ambasadora Miro, aby skłonić go do NA wcześniej. To byłby heck of a selection IMO.

27. Arizona Coyotes (via Carolina) – Sam Rinzel, D, Chaska (USHS – MIN)

Spójrz, kiedy przebudowujesz się na zawsze, musisz wziąć kilka dużych wymachów, aby spróbować odwrócić sytuację. Rinzel jest właśnie taki. Jest niesamowicie utalentowany ofensywnie. Ma ten rozmiar i pakiet łyżwiarski z tyłu. Jest bez wątpienia długoterminowym projektem, ale byłby również bardzo interesującym zawodnikiem dla Arizony, który mógłby zaryzykować. Mattias Havelid też mógłby tu trafić, ze względu na jego duże możliwości ofensywne. Rutger McGroarty mógłby być dla nich w grze, jak sądzę.

28. Buffalo Sabres (przez Florydę) – Rutger McGroarty, LW, USN U18 (USDP)

Ze swoim trzecim pierwszorundowym wyborem w tym roku, Sabres decydują się na McGroarty’ego, który ma wszystko, czego można oczekiwać od silnego skrzydłowego, z wyjątkiem dynamicznej umiejętności jazdy na łyżwach. Oferuje naprawdę ładny kontrast do niektórych skrzydłowych już w systemie i daje im innego gracza, jak Alex Tuch, aby pomóc izolować umiejętności. Tak się składa, że jest też najlepszym dostępnym zawodnikiem w tym momencie. W Buffalo też można by zobaczyć kogoś takiego jak Lian Bichsel. To prawdziwy typ zawodnika z wyższej półki. Ale McGroarty jest po prostu zbyt dobry, żeby go przepuścić.

29. Edmonton Oilers – Noah Warren, D, Gatineau (QMJHL)

Część mnie chciała umieścić tutaj Liana Bichsela. Spokojnie mógłby to być on, gdyby Oilers chcieli celować w atletycznego i agresywnego fizycznie obrońcę. Jednak Oilers mają bardzo silny wpływ na skauting w Quebecu i dzięki temu mieliby świetny odczyt na temat Warrena. Warren mógłby stać się dla Edmonton typem Brandona Carlo i stanowi dla nich dużą potrzebę, aby przenieść ich na wyższy poziom. Może być postrzegany jako potencjalny partner dla takich zawodników jak Bouchard i Broberg w przyszłości. Oczywiście, mogliby pójść w zupełnie inną stronę. Liam Ohgren wyglądałby tu świetnie. To samo z Mesarem czy którymkolwiek z innych chłopaków, których trochę popadłem. Ale jeśli naprawdę lubisz Warrena lub Bichsela, będziesz musiał wziąć ich wcześniej IMO.

30. Winnipeg Jets (przez NYR) – Jagger Firkus, RW, Moose Jaw (WHL)

Jets poszli z wyborem w bardzo Winnipeg stylu z Geekie na #14, więc jak o zupełnie inny rodzaj gracza w Firkus na 30. IMO, Firkus powinien odejść na długo przed tym wyborem. Jestem wielkim fanem. Jedną rzeczą, której naprawdę brakuje Jets jest ktoś, kto potrafi forsować tempo i robić umiejętne zagrania w transition. Wstaw Firkusa. Mogliby też wybrać Ohgrena lub Mesara. Mesar jest podobnym typem gracza, ale myślę, że ich uprzedzenia i znajomość WHL skłonią ich bardziej do Firkusa.

31. Tampa Bay Lightning – Filip Mesar, C, HK Poprad (Svk)

Myślę, że musiałbyś być ekstatyczny, gdybyś był Tampą i Mesar wciąż byłby tam w pierwszej, gdzie wybierasz. Jego ofensywne upside jest znaczący, a on może grać z rodzaju tempa Tampa lubi ich perspektyw do przodu mieć. To dopiero drugi pierwszorundowy wybór Błyskawic w ciągu ostatnich pięciu lat, więc muszą wziąć duży zamach, aby pomóc uzupełnić system, który zaczyna naprawdę wyglądać na nieliczny. Ohgren również wyglądałby tu dobrze. Podobnie jak jeden z utalentowanych rosyjskich skrzydłowych jak Trikozov czy Perevalov.

32. Arizona Coyotes (przez Colorado) – Jimmy Snuggerud, RW, USN U18 (USDP)

Kojoty wracają do NTDP, aby wziąć Snuggeruda, jednego z najbardziej ulepszonych graczy draftu od początku roku do końca. Jego jazda na łyżwach jest coraz lepsza, ale jego zdolność do myślenia o grze jest najważniejsza, a jego wszechstronność na pozycjach sprawia, że jest potencjalnym „swiss army knife” na poziomie zawodowym. Profil Snuggeruda jako silnego uzupełniającego gracza środka szóstki ma sens dla Arizony, która próbuje przyspieszyć swoją przebudowę.