2022 Fantasy Football: Tych czterech wide receiverów może się wybić w wielkim stylu

By Ryan Noonan, 4for4

Special to Yahoo Sports

Nie gramy statystykami z zeszłego roku. Niestety, częstym przeciekiem dla przeciętnego gracza fantasy football jest to, że często zbyt mocno opierają się na tym, co wydarzyło się w poprzednim sezonie. Sezon piłkarski jest krótki, więc ciągle jesteśmy zmuszeni do radzenia sobie z małymi rozmiarami próbek, jeśli chodzi o przeglądanie danych, które można wykorzystać, w porównaniu z szumem, który można zignorować w 17-meczowym sezonie.

W 4for4, jesteśmy w biznesie przewidywania wyników, a w tym artykule konkretnie, szerokich odbiorników. Najbardziej produktywnym sposobem, aby to zrobić jest spojrzenie na wyniki na poziomie granularnym – pomyślcie o grze, snapach lub celu. Kiedy twoi koledzy z ligi odnoszą się do statystyk z końca roku, aby podsumować to, co ktoś zrobił w zeszłym sezonie, nie dostrzegają lasu wśród drzew.

Nasz własny T.J. Hernandez wykonał wspaniałą pracę, przyglądając się najbardziej przewidywalnym statystykom rok po roku dla szerokich odbiorników. Praca T.J.’a wskazuje, że – niespodzianka! – cele są najbardziej przewidywalnymi statystykami rok do roku dla szerokich odbiorników. Receptury, jardy i punkty fantasy są po prostu wynikiem tych celów. Również jardy powietrzne i głębokość celu okazały się być jednymi z najbardziej stabilnych wskaźników rok do roku i mogą pomóc w przewidywaniu ilości jardów dla szerokich odbiorników. Każdego roku napływa ogromna ilość zaawansowanych metryk, które mogą pomóc nam uzyskać jeszcze bardziej szczegółowy obraz sytuacji i mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w tym artykule.

Możemy debatować nad definicją wybicia się aż do momentu, gdy będziemy niebiescy na twarzy, ale to nie jest przyjemne. Dlatego w tym artykule przyglądam się młodszym zawodnikom, którzy przekroczą oczekiwania na podstawie aktualnego ADP. Waszym zdaniem, niektórzy z tych graczy mogli mieć już za sobą przełomowy sezon i to jest sprawiedliwe.

Jednak ja mówię wam, że wierzę, że będą jeszcze lepsi.

W poprzednich sezonach, Alex Gelhar brał udział w prognozowaniu dla nas przełomowych szerokich odbiorników. Powtarzam jego sentymenty dotyczące wspólnych sytuacji i cech, które wpływają na prognozowanie wybicia się na pozycji szerokiego odbiorcy:

Częste wskaźniki wybicia

  • Mocne zakończenie poprzedniego roku. Zawodnicy, którzy kończą rok na wysokim poziomie statystycznym, często przenoszą ten sukces na nadchodzący sezon.

  • Brak ustalonego celu nr 1. Brak prawdziwej alfy w drużynie otwiera drzwi dla wschodzącej gwiazdy, która może przejąć tron.

  • Nieobsadzone cele lub cele do zdobycia. Jeśli zawodnik znajduje się w drużynie, w której po odejściu ważnego gracza nagle pojawia się wiele możliwości, jego droga do przełomowego sezonu jest znacznie łatwiejsza.

  • Silny rodowód draftowy/atletyczny. Draft NFL jest również daleki od nauki ścisłej, ale kapitał draftu, który drużyna wydaje na zawodnika, wraz z jego atletycznym profilem, może czasami wskazywać na przyszły sukces.

2022 Wide Receiver Breakout Candidates

Kadarius Toney, New York Giants

Jeśli słuchaliście naszej zapowiedzi NFC East na Move The Line, to wiecie, że jestem bardzo przychylny ofensywie Giants. Owszem, jest wiele znaków zapytania, ale nowy Head Coach Brian Daboll pokazał, że potrafi maksymalnie wykorzystać talent w swoim zespole i stworzyć gameplany wokół tego talentu. Niestety, nie dostaliśmy zbyt wielu repsów Kadariusa Toneya w 2021 roku, ale to co widzieliśmy było elektryczne i spodziewam się, że Daboll i spółka pozwolą mu przegrać w 2022 roku.

[Set, hut, hike! Stwórz lub dołącz do ligi fantasy football już teraz!]

Daboll i nowy koordynator ofensywy Giants Mike Kafka już imponują Toneyowi i jego kolegom z drużyny swoim innowacyjnym systemem. Według Toneya „To nie jest tak jak pióro i papier. Zamiast po prostu prowadzić go technicznie, daje szansę na wygraną, zamiast robić to w określony sposób za każdym razem.” W zeszłym sezonie widzieliśmy Toneya pracującego w slocie przez prawie 60% czasu, ale jego wszechstronność i dodanie Wan’Dale Robinsona w tegorocznym drafcie prawdopodobnie przesunie Toneya na zewnątrz nieco bardziej w tym sezonie, co nie ma znaczenia, jeśli sztab trenerski wykaże chęć do planowania dotknięć dla swojego elektrycznego, drugorocznego rozgrywającego.

2.17 jardów na trasę biegu Toneya w zeszłym sezonie zajęło 17 miejsce w lidze, a większość z tego zrobił na obolałej kostce. Według Player Profiler, Toney przewodził lidze w Juke Rate, unikając tackli na dwóch trzecich swoich dotknięć w zeszłym sezonie, statystyczny dowód tego, co mówią ci oczy, gdy oglądasz jego taśmy. Kiedy znajdował się na boisku, był „target hog”, zdobywając 28,9% target rate w sezonie, co jest siódmym najwyższym wynikiem w lidze. Jego zdolność do tworzenia elitarnej separacji na szczycie swojej trasy, zarówno przeciwko ludziom, jak i strefie, sprawia, że jest przyjaznym celem dla rozgrywających i jest stealem przy jego obecnym 7-rundowym ADP.

Josh Palmer, Los Angeles Chargers

Ze względu na późny wiek, w którym się wybił, i słabe wyniki na uczelni, Josh Palmer nie jest prototypowym kandydatem do wybicia się. Mimo to, zwiększone możliwości jako debiutant w zeszłym sezonie powinny przenieść się na 2022 rok. Ostatnim razem, gdy widzieliśmy Chargers w 2021 roku, Palmer miał dziewięć celów, zbierając cztery piłki na 45 jardów i zdobywając punkt w Week 18 w meczu z Raiders. Prawie 130 jardów w powietrzu w tym meczu również było zachęcające, zwłaszcza w spotkaniu, które było potrzebne Chargers do awansu do playoffów.

Wide receiver Josh Palmer #5 of the Los Angeles Chargers has fantasy breakout potential

Czy Josh Palmer wybije się w sezonie 2022 w fantasy? (Photo by Keith Birmingham/MediaNews Group/Pasadena Star-News via Getty Images)

Po tym jak Chargers zignorowali pozycję wide receivera w tym offseason, wczesne raporty obozowe mają Palmera jako wyraźnego front-runnera do roli trzeciego wide receivera na początek roku. W ataku, który w zeszłym sezonie zajął czwarte miejsce w Pass Rate Over Expectation (PROE), rola trzeciego szerokiego odbiornika w Los Angeles jest pożądana. Jego statystyki z 2021 roku nie zachwycą Was, ale zwróćcie uwagę, że 28 z 49 podań trafiło do niego w ostatnich pięciu tygodniach, co jest godnym uwagi trendem dla młodego talentu związanego z ofensywą prowadzoną przez Justina Herberta. W zeszłym sezonie Palmer złapał również 100% swoich kontestowanych przechwytów. To ma większe znaczenie dla odbiorcy takiego jak Palmer, który nie ma szalonej szybkości i separacji, a także pokazuje, że Herbert ufa mu, aby wygrać bez względu na wszystko.

Jerry Jeudy, Denver Broncos

Według Richa Hribara, Jerry Jeudy był zdobywcą pierwszej trzydziestki w zaledwie czterech ze swoich 26 meczów w karierze. To nie jest to, czego oczekiwaliśmy od tego dynamicznego talentu z Alabamy. Chcę jednak nadal stawiać na jego talent, a ten offseason przyniósł nowe możliwości zaistnienia Jeudy’ego.

Najpierw dobra wiadomość. Nowy rozgrywający Broncos Russell Wilson to ogromny upgrade w stosunku do pierwszych dwóch lat Jeudy’ego w Denver, które wiązały się z większą ilością Drew Lock niż ktokolwiek chciałby doświadczyć. Jest też oczekiwanie, że nowy Head Coach Nathaniel Hackett pozwoli Russowi więcej gotować, co doprowadzi do zwiększenia możliwości Jeudy’ego po tym jak Denver zajęło 25 miejsce w PROE w zeszłym sezonie. Zła wiadomość również pomaga Jeudy’emu w zdobywaniu celów, a jest nią utrata Tima Patricka z powodu kończącego sezon zerwania ACL. Nieobecność Patricka boli całą ofensywę, ale otwiera drogę dla Jeudy’ego, wraz z Courtlandem Suttonem, do bycia głównymi celami Wilsona w tym sezonie.

[Odwiedź stronę 4for4, gdzie 92% subskrybentów dostało się do playoffów, aby dowiedzieć się więcej]

Jeudy pokazał elitarną umiejętność tworzenia separacji, z wiodącą w lidze średnią 2.45 jarda pomiędzy nim a najbliższym obrońcą, gdy nadeszło podanie w zeszłym sezonie, i to po zmaganiach z wysokim zwichnięciem kostki. Przy jego obecnym 5. rundowym ADP, płacisz już trochę za breakout, ale uwierz, że nadejdzie.

George Pickens, Pittsburgh Steelers

Wysoko oceniany pięciogwiazdkowy rekrut z Alabamy, George Pickens wszedł do SEC jako prawdziwy pierwszoroczniak i dostarczył swój potencjał w pierwszym roku w ofensywie run-first w Georgii. Jako 18-latek prowadził Bulldogs w liczbie przyjęć, celów i jardów odbiorczych, mierząc się z najlepszą konkurencją w kraju. Niestety, 12 meczów, w których Pickens zagrał jako pierwszoroczniak, dorównało 12 połączonym meczom rozegranym jako drugo- i junior. Zerwanie ACL kosztowało go prawie cały sezon 2021, ale rodowód wciąż jest najwyższej klasy, a on sam spisał się na tyle dobrze na combine, że był brany pod uwagę w pierwszej rundzie, zanim spadł do Steelers w drugiej rundzie.

Steelers mają prawie bezbłędną historię wybierania i rozwijania szerokich odbiorników. Mike Wallace (3. runda), Emmanuel Sanders (3.), Antonio Brown (6.), Martavis Bryant (4.), JuJu Smith-Schuster (2.) i Diontae Johnson (3.) to ostatnie sukcesy Pittsburgha, a żaden z nich nie przyszedł z metką pierwszorundową. Nie zaszokowałoby mnie dodanie do tej listy George’a Pickensa, a codzienne highlight reels z obozu treningowego sprawiają, że trudno jest temperować oczekiwania. Pozostają pytania o pozycję rozgrywającego w Steelers, ale Pickens już teraz, przy wyborze 126 na Yahoo, oferuje bezkonkurencyjny upside w późnych rundach twojego draftu.

Zobacz pełną wersję tego artykułu – z czterema kolejnymi kandydatami na wybicie się – na 4for4.com

Ryan Noonan jest menadżerem ds. zakładów sportowych w 4for4. Od 1998 roku opuszcza pokoje draftowe z najlepszą drużyną na papierze, a jego wiedza na temat piłki nożnej, golfa i NBA pomogła mu wykorzystać zakłady sportowe, ligi fantasy i DFS. Nieustannie stara się znaleźć przewagę, Noonan skupia się na rekwizytach zawodników, wykorzystaniu linii lookahead, anomalii w terminarzu i sumach drużynowych, aby spróbować pokonać linie zamknięcia w NFL. Jest gospodarzem naszego flagowego podcastu o zakładach, Move The Line NFL. Możesz znaleźć go więcej @RyNoonan na Twitterze.

Więcej z 4for4.com: 12 Winners and Losers in PPR Formats

Bądź na czele z dokładnymi rankingami 4for4 Fantasy Football, zaawansowanymi narzędziami i treściami opartymi na danych.

Posłuchaj Yahoo Fantasy Football Forecast