20. sukces z rzędu dla Perugii, pokonanie Cisterny

PERUGIA- Sir Safety Susa Perugia nie znalazła przeciwników zdolnych ją zatrzymać i w popołudniowej zaliczce dziewiątego meczu rewanżu zdobyła swoje dwudzieste z rzędu zwycięstwo w mistrzostwach, trzydzieste trzecie w sezonie we wszystkich rozgrywkach. Top Volley Cisterna rozegrała dobry mecz, rzucając wyzwanie drużynie Anastasiego w pierwszym i trzecim secie, ale ostatecznie musiała ulec 3-0 (25-23, 25-18, 25-22) w obliczu Giannellego i jego kolegów z drużyny prowadzonych przez super Plotnytskyiego (MVP meczu), który był w stanie zdobyć 19 punktów, które zadecydowały o końcowym wyniku, zwłaszcza w decydujących momentach meczu.

Idealnie wyrównany początek pierwszego seta, następnie gospodarze znaleźli pozytywną serię przy batach Simone Giannelliego, który sprzyjał swojej drużynie wprowadzając w kłopoty przyjęcie przeciwnika, 8-6. Cisterna wyrównała dzięki podwójnemu asowi Bayrama, 8-8. Perugia utrzymała jednopunktowe prowadzenie, ale nie zdołała uciec, Leon strącając dwie potężne rury z drugiej linii, 16-15. Perugia powiększyła przewagę w ostatnim secie, kiedy Flavio zamurował Bayrama i zdobył maksymalną przewagę plus trzy, 22-19. Flavio zamknął seta, uziemiając szybką piłkę mistrzowsko zaserwowaną przez Giannellego, 25-23.

Umbrianie mocno rozpoczęli drugiego seta, od razu wychodząc na prowadzenie 4-0. Podwójny as Plotnytskyiego, który serwuje z prędkością 130 kilometrów na godzinę, 7-2. Chłopcy Anastasiego nie zrobili nic złego i objęli prowadzenie dzięki zagrywkom Leona i ścianom Flavio, 16-8. Serw Richlickiego wpędził obronę przeciwnika w kłopoty, Leon dokończył dzieła i nadeszło maksymalne prowadzenie plus dziesięć, 21-11. Siedem set pointów dla Perugii, Herrera wybija, potem Plotnytskyi zamyka z trzech miejsc, 25-18.

Trzeci set z pierwszym prowadzeniem w meczu dla Cisterny dzięki Mattei, który muruje Plotnytskyi, 1-3. Cisterna znajduje odpowiednie zagrywki, by wpędzić przeciwników w kłopoty, Zanni broni wszystkich swoich atakujących, 5-8. Sprytne uderzenie Dirlica szpieguje obronę przeciwnika i zdobywa nieosiągalnego loba, 8-12. Zwycięski podwójny mur Gutierreza zatrzaskuje drzwi przed Richlickim, 8-14. Wszystko wskazuje na to, że Perugia będzie remisować, 19-19. Podwójny as Plotnytskyiego, Umbrowie udaje się wyprzedzić, 21-19. Herrera zamyka mecz, znajdując w ścianie Lazio wyciągnięte ręce, 25-22.

I PROTAGONISTI-

Alessandro Piccinelli (Sir Safety Susa Perugia)- ” Jest to zwycięstwo, które daje nam morale przed przyszłym weekendem w Final Four Pucharu Włoch. Cisterna zaczęła mocno w pierwszym secie, który dobrze przywieźliśmy do domu, potem w drugim rozluźniliśmy się i rozwinęliśmy naszą grę. Jestem bardzo zadowolony z powrotu w trzecim secie, ponieważ pokazał on, że drużyna była tam i chciała przywieźć do domu wynik.”

Fabio Soli (Trener Top Volley Cisterna)- ” Powiedzieliśmy sobie, aby wejść w przestrzenie, jeśli oni na to pozwolą, możemy ośmielić się czymś więcej w serwisie. Oni łatwo wymieniają piłkę. Jednak zagraliśmy dobry mecz, moi chłopcy dobrze się spisali, potem jak Perugia przyspiesza to nie sposób za nimi nadążyć. Brawo Zanni, nie jest łatwo zadebiutować zastępując kogoś takiego jak Baranowicz. Na najbliższe dwa mecze wyjdziemy na boisko, aby dać z siebie wszystko, na pewno w przeszłości mieliśmy okazje, aby dostać się do play-off, naszym celem na początku sezonu było zbawienie i zostało ono w pełni osiągnięte, teraz gramy te dwa mecze, gdzie decydujące będzie zdegradowanie innych, damy z siebie wszystko.”

IL TABELLINO-

SIR SAFETY SUSA PERUGIA – TOP VOLLEY CISTERNA 3-0 (25-23, 25-18, 25-22)

SIR SAFETY SUSA PERUGIA: Giannelli 4, Plotnytskyi 19, Resende Gualberto 5, Rychlicki 8, Leon Venero 6, Mengozzi 4, Piccinelli (L), Russo 2, Ropret 1, Herrera Jaime 4, Semeniuk 1. N.E. Colaci, Solé, Cardenas Morales. All. Anastasi.

TOP VOLLEY CISTERNA: Zanni 0, Bayram 8, Rossi 3, Dirlic 13, Gutierrez 12, Zingel 1, Staforini (L), Catania (L), Sedlacek 0, Martinez 0, Mattei 1, Kaliberda 1. N.E. Lostritto, Baranowicz. All. Soli.

SĘDZIOWIE: Goitre, Salvati.

UWAGI – czas trwania seta: 28′, 29′, 30′; tot: 87′.

MVP : Oleh Plotnytskyi (Sir Safety Conad Perugia)

Widzowie : 2,739