101 najbardziej pamiętnych momentów mundialu: Tim Howard ustanawia rekord oszczędzania

By Doug McIntyre
FOX Sports Soccer Writer

Nota redaktora: Każdego dnia od teraz do kickoff pierwszego meczu 2022 FIFA World Cup w listopadzie. 20 listopada, odsłonimy inne wspomnienie z historii Mistrzostw Świata. Odliczanie od 101 trwa od niesamowitego występu Tima Howarda w meczu z Belgią.

Raz za razem, Belgijski zastęp napastników z całej planety przełamywał amerykańską linię obrony. Za każdym razem amerykański bramkarz Tim Howard był tam, aby zdusić zagrożenie.

Howard był jedynym powodem, dla którego USMNT miało jakąkolwiek nadzieję na wygraną z jednym z ciemnych koni Mistrzostw Świata 2014 w dogrywce w meczu 16 rundy w Brazylii. W tym momencie Howard zdążył już zdobyć 11 bramek – kilka z nich było spektakularnych – i w pojedynkę utrzymał swoją niedocenianą drużynę w turnieju.

Kevin De Bruyne i kolega Howarda z drużyny Evertonu Romelu Lukaku w końcu pokonali 35-latka pod koniec pierwszej dodatkowej 15-minutowej sesji, ale Howard zrobił jeszcze cztery zatrzymania przed końcem, aby zakończyć z 16 w sumie. To najwięcej bramek w jednym meczu Mistrzostw Świata, odkąd FIFA zaczęła prowadzić statystyki w 1996 roku, i pobił stary rekord 13 bramek ustanowiony w 1978 roku przez Ramóna Quirogę z Peru.

Nic dziwnego, że Howard został uznany za Człowieka Meczu, mimo że USA przegrały 2-1.

Tim Howard ustanawia rekord liczby bramek

Tim Howard sets saves record

Tim Howard ustanowił rekord save’ów Mistrzostw Świata dla USA przeciwko Belgii w 2014 roku.

Jeden z czołowych dziennikarzy piłkarskich w Ameryce Północnej, Doug McIntyre relacjonował męskie i kobiece reprezentacje Stanów Zjednoczonych podczas wielu Mistrzostw Świata FIFA. Zanim dołączył do FOX Sports w 2021 roku, był pisarzem w ESPN i Yahoo Sports. Śledźcie go na Twitterze @ByDougMcIntyre.


FIFA World Cup 2022

Dowiedz się więcej z FIFA World Cup 2022 Śledź swoich ulubieńców, aby uzyskać informacje o meczach, wiadomościach i więcej.