10 Najlepszych kandydatów do Heisman Trophy – Jeśli to nie CJ Stroud lub Bryce Young

Kim jest 10 najlepszych kandydatów do Heisman Trophy w sezonie 2022 – jeśli to nie CJ Stroud, Bryce Young lub Will Anderson zgarną nagrodę?

Contact/Follow @ColFootballNews & @PeteFiutak

CJ Stroud nie wygra Heisman Trophy w 2022 roku.

Właściwie to może – na pewno jest wystarczająco utalentowany i Ohio State będzie w pościgu za mistrzostwami kraju przez cały sezon – ale to zbyt proste.

To i obrona Buckeye powinna być lepsza, Stroud prawdopodobnie nie będzie miał tych samych liczb i może nie być tak rewelacyjny.

Bryce Young nie wygra Heisman Trophy w 2022 roku.

Właściwie to może – jest na pewno wystarczająco utalentowany i Alabama będzie w pościgu o mistrzostwo kraju przez cały sezon – ale to zbyt proste.

To, i nie udało się powtórzyć jako zwycięzca Heisman Trophy po tym, jak Archie Griffin ściągnął twozie w 1974 i 1975 roku.

Czy Joe Burrow był w jakiejkolwiek dyskusji, aby wygrać Heismana przed 2019 rokiem? Był ledwie blipem w LSU, a tym bardziej w skali krajowej.

Czy szeroki odbiornik naprawdę mógł wygrać największe indywidualne trofeum w całym sporcie? Nie zdarzyło się to od czasu Desmond Howard wyciągnął to w 1991 roku, a następnie DeVonta Smith był nie do zatrzymania w 2020 roku.

Jak trudno jest wygrać Heisman Trophy? Szybko, z głowy, kto był faworytem przed sezonem 2021, aby go wygrać?

Czas się skończył. Tak, Bryce Young był jednym z faworytów, ale był za Spencerem Rattlerem – były quarterback z Oklahomy jest teraz w South Carolina – i DJ Uiagalelei, który zmagał się przez brzydki rok dla Clemson.

Stroud był wysoko w kursach, ale tak samo było Texas RB Bijan Robinson, Iowa State RB Breece Hall, North Carolina QB Sam Howell, Miami QB D’Eriq King, Arizona State QB Jayden Daniels, USC QB Kedon Slovis i Georgia QB JT Daniels.

Gdzie był Pitt QB Kenny Pickett? Kręcił się z Michigan DE Aidan Hutchinson około 50 mil poza radarem.

Oto moja rada – jeśli myślisz, że twoja opcja long shot może to pociągnąć, idź na to. A jeśli to możliwe, aby wziąć The Field, to jest twój najlepszy zakład.

Z tego wszystkiego, co zostało powiedziane, oto dziesięć najlepszych wyborów, aby wygrać 2022 Heisman Trophy, inne niż Bryce, CJ, i Alabama edge rusher Will Anderson – to jest SO trudne do korby się masywne numery sack potrzebne do zbliżenia.

Pamiętajcie, że biorąc pod uwagę jak wielu finalistów pojawia się znikąd, czasami im bardziej dziki apel, tym lepiej, więc zacznijmy od kilku szalonych lotów …

– 2022 CFN Preview of all 131 Teams

10. Tyler Shough, QB Texas Tech

ODDS: +10000
Od kilku lat staram się, aby Tyler Shough stał się rzeczą, odkąd był w Oregonie.

Ma talent, ma narzędzia i ma potencjał NFL, aby być najlepszym wyborem. Ma teraz posadę rozgrywającego w Texas Tech po wygraniu trójstronnej walki. Ale tak naprawdę, dlaczego jest tutaj? Wiesz, że atak Western Kentucky, który rzucił ponad 6000 jardów i 63 przyłożenia w zeszłym sezonie? Teraz jest w Lubbock pod wodzą nowego koordynatora ofensywy Zacha Kittleya.

Liczby Shougha powinny być astronomiczne.

9. Jarek Broussard, RB Michigan State

ODDS: Off The Board
Był taki moment w zeszłym sezonie, kiedy Kenneth Walker miał wygraną Heismana. Zdobył pięć przyłożeń dla Michigan i wydawało się, że w listopadzie wyścig jest już zakończony. Sześć carries na 25 jardów przeciwko Ohio State zakończyło to, ale miał sezon kalibru Heismana.

Transfer Wisconsin Jalen Berger może mieć coś do powiedzenia na ten temat, ale Broussard – transfer z Colorado, który rancor 896 jardów w sześciu meczach w 2020 roku – ma potencjał, by wybić się w roli Walkera.

8. Malik Cunningham, QB Louisville

ODDS: +6600
Statystyki, statystyki, statystyki, statystyki, statystyki. To prosi świat dla Cunningham wyciągnąć z Lamar Jackson – były Louisville quarterback, który wygrał Heisman w 2016 roku – ale liczby powinny być tam.

Senior rzucił na blisko 3000 jardów z 19 przyłożeniami w zeszłym roku i uruchomił ponad 1000 jardów i 20 punktów. Jeśli uda mu się wyjść na prostą i wygrywać, a Louisville zacznie wygrywać od razu, to impet będzie budowany przed 12 listopada w Clemson.

CFN Expert Picks: Tydzień 0
Tydzień 1 czwartek/piątek | Tydzień 1 sobota

7. Bijan Robinson, RB Texas

ODDS: +2000
Robinson prawdopodobnie wygrałby Heismana w zeszłym sezonie, gdyby został wręczony w połowie meczu z Oklahomą 9 października. Jeśli będzie zdrowy i będzie w stanie skupić się na ofensywie Teksasu, która będzie go oskrzydlać, to ma szansę.

Jednak wszystko może się skończyć natychmiast, gdy 10 września pojawi się Alabama. Albo, jeśli pójdzie na całość i Longhornowie wygrają, może mieć Heismana w kieszeni. Albo …

6. Jahmyr Gibbs, RB Alabama

ODS: +3300
Mecz w Teksasie może być wizytówką nowego startowego Alabamy.

Podczas gdy Bryce Young i Will Anderson powinni być głównymi bohaterami, Gibbs – transfer z Georgia Tech – ma potencjał, aby wybuchnąć ze swoją szybkością, zdolnością do uderzania w domu i potencjałem do pokazania się w grze spotlight po grze spotlight.

5. Anthony Richardson, QB Florida

ODDS: +5000
Jeśli wierzyć skautom NFL, Richardson ma już na koncie wygraną Heismana, pick nr 1 w drafcie, a może zaczniemy go pasować na jedną z tych snazzy yellow jackets. Mogą się nie mylić.

Richardson ma wszystkie umiejętności i cały talent, by mieć ogromny sezon, a do tego ma ofensywę, w której może się wykazać. Atak Billy’ego Napiera sprawi, że Richardson znajdzie się w miejscach, w których może dokonać wielkich rzeczy i będzie miał szansę na wczesne oświadczenie, gdy do miasta przyjedzie Utah.

4. Hendon Hooker, QB Tennessee

ODS: +6600
Podobnie jak w przypadku Malika Cunninghama z Louisville, potencjał Heismana sprowadza się tutaj do statystyk, statystyk i statystyk.

Hooker przejął rolę startera Tennessee po kilku meczach i skończył rzucając na blisko 3000 jardów z 31 przyłożeniami i tylko trzema pickami, a także biegając na 613 jardów i pięć przyłożeń.

Startujący rozgrywający w ataku Tennessee będzie statystycznym potworem, a jeśli Hooker będzie w stanie rozgromić Pitt, Floridę i LSU na początku rozgrywek, to Heisman będzie w centrum uwagi, gdy Alabama przyjedzie do Knoxville 15 października.

– Ranking CFN wszystkich 131 drużyn

3. DJ Uiagalelei, QB Clemson

ODDS: +2500
Wciąż wierzę.

Tak samo oddsmakerzy – +2500 nie jest aż tak wysokie.

Formuła działa – kto jest wielką gwiazdą w drużynie, która będzie niemalże pewniakiem do awansu do College Football Playoff? Ohio State ma Strouda, Bama ma Bryce’a, a Clemson ma… cóż, gwiazdy Clemson są w linii defensywnej, ale to rozgrywający będzie w centrum uwagi. Uiagalelei powinien być w sezonie, w którym odbije się od dna, gdy ofensywa znów się rozkręci.

Jeśli wcześnie rzuci dużo jardów, a Clemson przetoczy się przez NC State, Boston College, Wake Forest i Florida State, scena będzie ustawiona na showdown w South Bend, gdy Tygrysy zmierzą się z Notre Dame 5 listopada.

Uiagalelei rzucił 439 jardów i dwa punkty oraz pobiegł po przyłożenie, gdy ostatni raz odbył tę podróż.

2. Jaxon Smith-Njigba, WR Ohio State

ODS: +3300
Tak, Stroud jest prawdopodobnie właściwym wyborem, jeśli wybierasz jakiegokolwiek pretendenta do Heismana z Ohio State, ale ponownie, jego liczby prawdopodobnie nie będą tym, czym były w 2021 roku. Wciąż będzie świetny, ale nie będzie musiał bombardować tak, jak to robił.

Jednak Smith-Njigba może być facetem, który wychodzi jako główny człowiek po złapaniu 95 podań na 1,606 jardów i dziewięciu punktach.

Występ z 15 połowami przeciwko Utah w Rose Bowl nadał ton i nie jest szalony, aby myśleć, że może skończyć z 117 połowami na blisko 2,000 jardów i 23 punktami, jak DeVonta Smith.

1. Caleb Williams, QB USC

ODDS: +700
Wszystko jest ustawione idealnie.

Ofensywa Lincolna Rileya, posiadanie Jordana Addisona do rzucania i stosunkowo łatwy terminarz, aby budować hype tydzień po tygodniu. Williams będzie na pierwszym planie w wyścigu po Heismana w pierwszej połowie sezonu, a potem przyjdzie data w Utah, która powinna zadecydować o jego kandydaturze.

Jeśli będzie niesamowity przeciwko Utes i USC nadal będzie wygrywać, światło reflektorów będzie na UCLA i przeciwko Notre Dame, aby zakończyć sezon regularny. To wszystko jest do wzięcia…

Jeśli nie będzie to CJ Stroud, Bryce Young lub Will Anderson.

– Przewidywania na każdy mecz
– Przewidywania na miski | Rankingi
– Harmonogramy dla wszystkich 131 drużyn

Historia pierwotnie pojawiła się na College Football News